Genç Çiftçiler ziyeret etti

Genç Çiftçi Projesi Kapsamında Büyük Baş Hayvancılık projesi uygulayan 16 üreticimize İl Müdürlüğü toplantı salonunda bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Genç Çiftçiler ziyeret etti

Haber: Erdal TANRIVERDİ

 Eğitimde Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Hasan ŞEN, Büyük Baş Hayvancılık Projesi kapsamında dağıtılacak hayvanların yurt dışından getirileceğini, bu nedenle ilave tedbirler alarak işletmelerin hijyen kurallarına uygun hale getirilmesini, karantina tedbirlerini,  dağıtım organizasyonunda dikkat edilmesi gereken hususları anlatıldı.Eğitim sonunda İl Müdürlüğü olarak Genç Çiftçilere;Dezenfektan(0,5 ml), Tek Kullanımlık Tulum, Tek Kullanımlık Çizme(1 çift), Maske, Tek Kullanımlık Eldiven dağıtılarak işletmelerin karantina şartlarına uygun hale getirilerek bulaşma riski olan hastalıklara karşıda önlemlerini almış olacaklarını belirterek,uygulamaları konusunda Veteriner Hekim Kamil Çağrı BAYDAŞ bilgi verdi.

Genç Çiftçiler kendilerine verilen eğitim ve malzemeler için teşekkür etmek amacıyla İl Müdürü İsmail TAŞ’ı makamında ziyaret ettiler. İl Müdürüİsmail TAŞ Genç Çiftçilere İl Müdürlüğü olarak projelerinin her aşamasında yanlarında olacaklarını, Genç Çiftçilerin de birer öncü ruhu ile işlerine dört elle sarılıp aile ekonomilerini geliştirmelerini, kendilerinin başarılı olmaları halinde, iyi sonuçların görülmesi halinde devletin bu projeleri güçlendirerek sürdüreceğini anlattı. Genç çiftçilerin çoğunlukla bayanlardan oluşmasından da ayrıca memnun olduğunu, Bakanlığın bayanlara pozitif ayrımcılık yapmasının tabii bir sonucu olduğunu söyledi. Karşılıklı sorular sonunda İl Müdürüne kendilerine verilen değeri hissettiklerini, bunun için kendilerine teşekkür ettiklerini dile getirdiler. Genç Çiftçilerle toplu resim çekilmesi ile ziyaret sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2016, 13:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128