Genç Memur Sen Rusya’yı Kınadı

Rusya’nın Bayırbucak Türkmenlerinin yaşadığı köylere fosfor ve misket bombaları attığını iddia eden Genç Memur Sen üyeleri dün İzzet Baysal Caddesinde bir basın açıklaması gerçekleştirdiler. Genç Memur Sen Bolu il temsilcisi Yusuf Öcel; “bugün, zulme ortak olan bütün zalimlere karşı olduğumuzu haykırma günüdür” dedi.

 Genç Memur Sen Rusya’yı Kınadı

HABER: FARUK ÇİDEM

 

Dün izzet baysal caddesi üzerinde bir araya gelen Genç Memur Sen üyeleri Rusya’nın Bayırbucak Türkmenlerini katlettiğini iddia ederek sert açıklamalarda bulundular. Grup adına basın açıklamasını okuyan Genç Memur Sen Bolu İl Temsilcisi Yusuf Öcel; “Vahşet Saltanatını sürdürmek için ülkesini cehenneme çeviren, kendi halkına zulmeden Esed, sözde DAEŞ’le mücadele için bölgeye gelen Emperyalist Rusya’nın, bölgeyi kendi inandı doğrultusunda tahkim etmek isteyen İran’ın desteğini alıyor, hep birlikte Bayırbucak Türkmenlerinin yaşadığı köylere fosfor ve misket bombaları yağdırıyorlar. Üstelik kadın, çocuk, yaşlı demeden sivilleri öldürüyorlar. Genç Memur Sen olarak Bayırbucak Türkmenlerine asimilasyon ve sürgün politikalarıyla zulmedilmesine sessiz kalmayacağız, izin vermeyeceğiz” dedi.

 

SEYİRCİ KALMASINLAR

 

Başta Türkiye olmak üzere tüm dünya milletlerini, devletlerini, BM’yi, İslam İşbirliği Teşkilatı’nı, Avrupa Birliği’ni ve Arap Birliği’ni akan kanı durdurmak üzere birlik olmaya, sergileyecekleri kararlı tutumla zulme engel olmaya davet ediyoruz. Dünya artık Suriye halkına, Bayırbucak Türkmenlerine yapılan zulme sessiz kalmamalı, seyirci kalmamalıdır.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2015, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER