Gençler girişimcilerle buluşmaya devam ediyor

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası İl Genç Girişimciler Kurulu ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle aylık olarak düzenlenen “Gençler Girişimcilerle Buluşuyor” isimli girişimcilik eğitim seminerlerinin yenisi, “Sadece Düşünen Değil, Yapan Kazanır” temasıyla, çeşitli okullardan 10. ve 11. sınıf öğrencilerinin katılımıyla Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda yapıldı.

Gençler girişimcilerle buluşmaya devam ediyor

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Haluk Yerlikaya ve Kurul üyeleri, İzzet Baysal Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi ve Emine-Mehmet Baysal Lisesi 10. ve 11. sınıf öğrencileri ile okul yönetici ve öğretmenlerinin katıldığı girişimcilik seminerinin bu ayki konuşmacıları, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Mimar Uğur Tunçok ve İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyesi Ertan Gazi Konuk oldu.

İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Haluk Yerlikaya’nın konuşmasıyla başlayan programda sırasıyla Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Mimar Uğur Tunçok ve İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyesi Ertan Gazi Konuk kendi özgeçmişlerini, girişimcilik ve kariyer süreçlerinin detaylarını öğrencilerle paylaştı.

Katılımcılar tarafından gerçekleştirilen sunumlara öğrenciler de yönelttikleri sorularla katılırken, girişimciliğin iş dünyası içindeki temel dinamikleri, konuşmacıların kendi bilgi ve deneyimleri ışığında öğrencilere aktarıldı. Bolu TSO İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Haluk Yerlikaya, her ay gerçekleştirilmekte olan eğitim seminerlerinde, öğrencilerin teorik bilgiye kıyasla konuşmacıların doğrudan yaşanmış, gerçek girişimcilik hikayelerini dinlediklerini ve bunun da öğrencilerin girişimcilik ufuklarını geliştirmelerine son derece önemli katkılar sağladığını ifade ederek, eğitim seminerlerine Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ve her ay yeni bir tanesiyle devam edeceklerini bildirdi. HABER MERKEZİ


Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2016, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128