Genel Merkezin tavrı belirleyici olacak##hb_manset.gif

CHP Bolu Belediye başkan aday adayı Cahit Çıngı yerel seçimlerde aday belirleme noktasında Genel Merkezin tavrının belirleyici olacağını söyledi. Çıngı; “Eğer Belediye başkanı olursam Bolu halkına hak ettiği...

Genel Merkezin tavrı belirleyici olacak##hb_manset.gif

CHP Bolu Belediye başkan aday adayı Cahit Çıngı yerel seçimlerde aday belirleme noktasında Genel Merkezin tavrının belirleyici olacağını söyledi. Çıngı; “Eğer Belediye başkanı olursam Bolu halkına hak ettiği saygıyı ve sevgiyi geliştirdiğim projelerle birlikte vereceğimi düşünüyorum.” Dedi

 

10 Ekim Çarşamba günü Necip Fazıl Kültür merkezinde yapacağı basın toplantısıyla CHP’den belediye başkanı aday adaylığını açıklayacak olan İnşaat mühendisi Cahit Çıngı dün Biber Restaurant’ta basın mensuplarına adaylık süreciyle ilgili bilgiler verdi.1955 Yılında Maraş'ın Pazarcık ilçesinde beş çocuklu bir ailenin beşinci çocuğu dünyaya geldiğini söyleyen Çıngı;”İlk ve ortaokul ile lise öğrenimini Maraş'ta tamamladım. Liseyi bitirdiğim 1972 yılında Üniversiteyi, o günkü adıyla Ankara Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisinin İnşaat mühendisliği gece bölümünü kazandım. Üniversitedeki 2. yılımdan itibaren bir kamu kuruluşunda işçi statüsünde çalışarak devam ettim. Üniversiteyi kazandığım yıl Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kurultayına Kahramanmaraş Delegesi olarak katıldım. 1978 yılında inşaat mühendisi olarak mezun oldum.1977 yılında Nuraî Çobanoğlu ile henüz öğrenciyken evlendim.1979 yılı Mayıs ayında çalıştıkları İstanbul'dan doğuda çalışmak arzusuyla Van YSE’de kontrol mühendisi olarak göreve başladım.1982 yılında yine kendi isteğimle Bitlis'e tayin oldum.1985 yılında Anavatan Partisi iktidarı döneminde İçme Suları Şube Müdürü olarak görevde iken, siyasi sebeplerle Tunceli'ye tayinim çıktı. Bu esnada Bolu'dan gelen teklifi değerlendirerek memuriyet hayatımı sonlandırdım.1985 yılı Kasım ayında Filiz Makarna'da teknik müşavir göreve başladım, 1989 yılında Filiz Makarnadan ayrıldım ve o tarihten bugüne değin kendi firmamda faaliyetlerimi devam ettiriyorum” dedi. Cumhuriyet Halk Partisi'nde Ferit Atalay'ın Merkez İlçe Başkanlığı yaptığı 2002-2003 yılları arasında CHP İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev aldığını söyleyen Çıngı;” 2003 yılı Eylül ayında kongrede CHP İl Başkanlığı'na seçildim. 2005 yılı Mart ayında yaklaşık 29 il başkanı ile birlikte görevden alındım.1994 yılında Atatürkçü Düşünce Derneği Bolu Şubesi'nin kurucuları arasında yer aldım.1994-1996 yıllarında ADD Bolu Şube başkanlığı yaptım.2006 Yılında İnşaat Mühendisleri Odası Bolu Temsilcisi oldum. Bu görevi halen devam ettiriyorum” şeklinde konuştu.

 

 

Sayın genel başkanımız tutarlı ve demokrat bir insan

CHP’li bir ailenin çocuğu olarak üniversite yıllarından beri çeşitli bedeller ödediğini söyleyen Çıngı; “27 yıldır Bolu’dayım. Bolu’dan hiçbir zaman kopmadım. Yaşamımda gerek siyasal, gerekse ekonomik anlamda her zaman emek vererek bir yerlere geldim.” Dedi.27 Ekim’de yapılması planlanan yerel seçimler öncesinde aday adaylığını bir an önce açıklamayı uygun gördüğünü söyleyen Çıngı;”Genel merkezinde bu yönde bir anlayışı var. Partimin aday belirleme noktasında uygun göreceği her yönteme saygı duyuyorum. Parti tüzüğümüze göre yerel seçimlerde aday belirleme noktasında Genel Merkezin tavrı belirleyici olacak. Sayın genel başkanımız tutarlı ve demokrat bir insan. Bu özelliğini parti kademelerindeki uygulamalarından gözlemleyebiliyoruz.”Şeklinde konuştu.

Doğduğum ve yaşadığım yerle gurur duyuyorum

 

Bir insanın doğduğu yeri seçme şansının olmadığını ama yaşadığı yeri seçme şansının olduğunu söyleyen Çıngı; “Ben Bolu’yu çok seviyorum. Deprem döneminde işlerimin bir bölümünü Ankara’ya taşımama rağmen Bolu’dan hiç kopmadım. Eğer Belediye başkanı olursam Bolu halkına hak ettiği saygıyı ve sevgiyi geliştirdiğim projelerle birlikte vereceğimi düşünüyorum. Kimin nerede doğduğunu ve kimliğinin sorgulanmasını doğru bulmuyorum. Türkiye’de Herkes beni Bolulu kimliğimle tanır. Bu yüzden doğduğum ve yaşadığım yerle gurur duyduğumu söyleyebilirim” dedi.

İlk hedefim CHP’den belediye başkan adayı olmak

 

Öncelikli hedefinin CHP’den belediye başkanı adayı olmak olduğunu söyleyen Çıngı “ Eğer partimden belediye başkanı adayı olursam Bolu belediyesi ile ilgili olarak yaşama geçirmek istediğim projeler hakkında daha detaylı açıklamalar yapacağım. Henüz o aşamayı tamamlamadığımız için bu konuda ayrıntıya girmeyi doğru bulmadığımı belirtmek istiyorum. Eğer Belediye başkanı olursam ortaya planlı ve programlı projeler koyarak bunları yaşama geçirmek için mücadele edeceğim.” Biçiminde konuştu.

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128