Gepdiremen İlk ders’te üniversiteyi anlattı

2012-2013 Akademik yılının ilk dersi yapıldı. İlk derste Prof. Dr. Akçahan Gepdiremen, öğrencilere Abant İzzet Baysal Üniversitesini tanıtarak bilgiler verdi.   Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde dersler pazartesi...

Gepdiremen İlk ders’te üniversiteyi anlattı

2012-2013 Akademik yılının ilk dersi yapıldı. İlk derste Prof. Dr. Akçahan Gepdiremen, öğrencilere Abant İzzet Baysal Üniversitesini tanıtarak bilgiler verdi.

 

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde dersler pazartesi günü başladı. AİBÜ’yü kazanan yeni öğrencilere ilk dersi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Akçahan Gepdiremen verdi. Prof. Dr. Gepdiremen, öğrencilere Abant İzzet Baysal Üniversitesini tanıttı. AİBÜ Tıp Fakültesi Morfoloji binasında gerçekleştirilen tanıtıma, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Koçoğlu, Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Oruçoğlu, Bolu Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Fahri Yılmaz, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Kenan Gümüştekin ve çok sayıda öğrenci katıldı. Prof. Dr. Gepdiremen, İzzet Baysal’ın AİBÜ’nün kurucusu olduğunu hatırlatarak, “İzzet Baysal’ın yaptırdığı hayırlar sağlık evlerinden hastanelere, camilerden huzurevlerine, kreşlerden üniversiteye kadar uzanır. İzzet Baysal Vakfı da 1987’de kurulmuştur. Vakıf, 2012 yılına kadar 130 tesis gerçekleştirdi. Bu tesislerin maliyeti 321 milyon TL’dir. Yine 2012 yılına kadar 2 milyon 310 bin TL öğrenci bursu verilmiştir.” diye konuştu. Yeni öğrencilere, üniversitenin vakıf destekli tek üniversite olduğunu ve 20. Kuruluş yıldönümünü kutladığını belirten Prof. Dr. Gepdiremen, AİBÜ’nün 9 fakülte, 6 yüksekokul, 5 meslek yüksekokulu ve 4 enstitü ile akademik faaliyetlerine devam ettiğini ve 23 binin üzerinde öğrencisi ile 989 akademisyeninin olduğunu söyledi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gepdiremen, öğrencilerin en büyük sorunlarından birinin barınma olduğuna dikkati çekerek, ana kampüste AİBÜ’ye bağlı 188 kişilik erkek, 935 kişilik kız öğrenci yurtları bulunduğunu, Yurt-Kur’a bağlı yurtlarda da 3 bin 728 kişilik yurt hizmeti verildiğini kaydetti.

 

Prof. Dr. Gepdiremen Mediko hakkında da bilgi verdi

 

AİBÜ Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi bünyesindeki Mediko hakkında da bilgi veren Prof. Dr. Gepdiremen, sağlık güvencesi olsun ya da olmasın her öğrencinin bu hizmetten yararlanabileceğini vurguladı. Konuşmasında üniversitemize ulaşım konusuna da değinen Prof. Dr. Gepdiremen, şehirden üniversiteye ulaşımın Karaköy Kooperatifi araçları ve belediye otobüsleri ile sağlandığını, üniversite içinde de her 5 dakikada bir ring servisi olduğunu ve aylık 5 TL karşılığında bu araçların sınırsız kullanılabildiğini anlattı. 

Prof. Dr. Gepdiremen, üniversitemizdeki kültürel etkinlikler, öğrenci toplulukları, kütüphane, laboratuarlar, spor aktiviteleri ve engelli hizmetleri hakkında da bilgi verdi.

Sunumun sonunda, Kemal Demir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Şebnem Avcı, Bolu Sağlık Yüksekokulu Doğum, Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği ABD Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nevin Çıtak Bilgin, AİBÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Oruçoğlu ile AİBÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Koçoğlu da fakülte ve yüksekokullarını tanıttılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124