Gerçekler polis kimlik kontrolünde çıktı

İzzet Baysal Caddesi üzerinde Afgan kıyafetli bir adamın, kara çarşaf içerisinde bir kadının ve küçük yaştaki bir kız çocuğunun çöpleri karıştırma fotoğrafının gerçek hikayesi polisin yaptığı kimlik kontrolü sonrası ortaya çıktı.

Gerçekler polis kimlik kontrolünde çıktı

Özel Haber: Kasım ŞAHİN

Önceki gün İzzet Baysal Caddesi üzerinde 3 kişilik bir ailenin Afganistan kıyafetleri içerisinde çöpleri karıştırarak gezmesi ve genç adamın Afgan kıyafetleriyle sırtındaki yatakla da gezmesi Bolulu vatandaşların bir hayli ilgisini çekmişti. Bu ailenin çöpleri karıştırması olayı Olay Gündem Gazetesi Muhabiri Kasım Şahin’in ilgisini çekmiş ve fotoğrafı sosyal paylaşım sitesinde yayınlamasının ardından adeta infial yaratmıştı. Tüm bu gerçekler Bolu İl Emniyet Müdürünün yakın korumasının durumu 155’e bildirmesi ve olay yerine gelen Asayiş ekiplerinin kimlik kontrolü yapmasıyla ortaya çıktı.

Afgan görünümlü aile reisinin sırtındaki yatakla çöpleri karıştırarak Kent Meydanına gelişene kadar gelişi, vatandaşların bu durumu görüp kendilerine para vermesi ve ailenin yatak içerisinden çıkarttığı yiyecekleri bank üstü yemesi olayı burada son buldu.

Emniyet Müdürünün koruması tarafından şüpheli görülen aile 155 Polis İmdat Hattına bildirilmesinin ardından Afgan görünümlü ailenin yanına gelen asayiş ekipleri kimlik kontrolü yaptı. Yapılan sorgulamada ailenin Zonguldak iline kayıtlı Türk vatandaşı olduğu belirlendi. Aile polise yaptığı açıklamada ve yanlarında taşıdığı resmi belgede oturduklarının evlerinin yanarak kül olduğu bu nedenle Bolu’ya gelip tavuk çiftliklerinde çalışarak ekmek parası kazanmaya çalıştıkları gerçeği ortaya çıktı. Vatandaşların kendilerini Afgan uyruklu mülteci gibi gördüklerini ve bu yüzden para yardımında bulunduklarını, kendilerinin kesinlikle dilenci olmadığını belirten aile reisi şunları söyledi;
“Evimizin yangından yanıp kül oldu. Kimse yardı etmedi. Bende eşimi ve çocuğumu yanıp alıp, sırtıma da yangından kurtardığımız tek eşya olan sünger yatağı sırtıma vurup Bolu’ya geldik. Burada tavuk çiftliklerinde çalışıp ekmek parası kazanmak ve bir ev tutmak umudumuz vardı. Ama ne iş bulabildik ne de başımızı sokacak bir ev. Bizi yardıma muhtaç Afganlı sanan Bolulu vatandaşlar çöpleri de karıştırınca para vermeye başladılar. Yanımıza polis gelinceye kadar yardım topladık. Şimdi tekrar memleketimiz olan Zonguldak’a geri dönmek zorundayız. Bolu’da ev de yok işte yok. Çöpleri de yiyecek için değil, üstümüze başımıza giyebileceğimiz giyecek aramak için karıştırdık” diye konuştu. İsimlerinin yayınlanmasını istemeyen aile sessiz sedasız sırtlarını vurdukları sünger yatakla Zonguldak’a geri döndüler.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2017, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128