“Gerçekleştirilmek istenen bu hain girişimi şiddetle kınıyorum”

15 Temmuz Cuma gecesi Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) üye olmakla suçlanan Türk Silahlı Kuvvetlerinin içerisindeki bir grup subay tarafından gerçekleştirilen Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut’ta yaptığı basın açıklaması ile sert tepki gösterdi. Bulut; “Gerçekleştirilmek istenen bu hain girişimi şiddetle kınıyorum” diye tepki gösterdi.

“Gerçekleştirilmek istenen bu hain girişimi şiddetle kınıyorum”

Haber: SEMİH BAYKAL

Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) üye olmakla suçlanan Türk Silahlı Kuvvetlerinin içerisindeki bir grup subay tarafından gerçekleştirilen darbe girişimiyle ilgili şunları söyledi; “ Cumhuriyetimizin kuruluşundan bugüne kadar yapılan darbeler ile demokrasiye, demokratik parlamenter sistemimize, hukuka, aydınlarımıza ve düşünen herkese çok ciddi zararlar verilmiş, bu alanlarda verilen zararları hala telafi edemediğimiz bir süreçte daha çirkin bir girişimle karşı karşıya kalınmıştır.15 Temmuz Cuma günü yaşadığımız bu darbe girişimi, siyasi ayrım yapmaksızın partilerimizin liderleri, milletvekillerimiz ve sağduyulu vatandaşlarımızın gösterdiği ölçülü tepkiler sayesinde başarısız olmuştur” diye söyledi.

“CUMHURİYETİMİZE, DEMOKRASİYE DAHA GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Açıklamasının devamında Bulut; “Bir daha darbe kabuslarının yaşanmaması için Cumhuriyetimize, demokrasiye, Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve İlkelerine her zamankinden daha güçlü bir şekilde sahip çıkmalıyız. Gerçekleştirilmek istenen bu hain girişimi şiddetle kınıyor, demokrasiye olan tüm inancımızla birlik ve beraberliğimizi bozacak her türlü hareketin karşısında olacağımızı ifade ediyorum. Bu süreçte hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2016, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128