GEREDE BELEDİYESİ AŞEVİ, RAMAZAN´A HAZIR

Hayırseverler ile ihtiyaç sahiplerini buluşturan Gerede Belediyesi geleneksel sıcak aş dağıtımına bu Ramazan’da da devam edecek.

GEREDE BELEDİYESİ AŞEVİ, RAMAZAN´A HAZIR

On bir ayın sultanı Mübarek Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Gerede Belediyesi organizesiyle yapılan ve geleneksel hale gelen, yaklaşık 500 aile/2000 kişinin yararlandığı sıcak aş dağıtımları bu Ramazan da devam ediyor. Hayırseverlerin katkıları ile yemekler; Belediye Aşevi’nde belediye aşçıları tarafından pişirilerek sefer taslarıyla dağıtılacak. Pandemi döneminde tek tek evlere ulaştırılan yemekler önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da aşevinden dağıtılacak. Ancak; yalnız yaşayan ve engelli vatandaşlar için yemekler yine evlere servis edilecek.

Konu ile ilgili açıklama yapan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar; ’’Her yıl olduğu gibi bu yılda veren el ile alan eli buluşturmak için hazırlıklarımızı tamamladık. Manevi duyguların yoğunlaştığı bu mübarek ayda ihtiyaç sahiplerinin yüzlerinde tebessüm oluşturabiliyorsak ne mutlu bize.  Bu vesile ile şimdiden Mübarek Ramazan Ayının ilçemize, ülkemize ve tüm İslam Âlemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Ramazan boyunca 30 akşam doldu. Her bir hayırseverimize o günün listesini önceden veriyoruz onlarda hangi marketten alışveriş yapıyorsa malzemeleri bize bir gün öncesinden teslim ediyorlar. Bir günlük mutfak masrafı 30.000 ile 40.000 TL arasında. Şimdiden tüm hayırseverlerimize ihtiyaç sahipleri adına teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin, Allah kendilerinden razı olsun.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128