GEREDE DAHA YAŞANILABİLİR OLACAK

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerinde bulunan riskli bölgelerin taşınması ve 90 bin metrekarelik ormanlık alanın halkın hizmetine açılması için bir dizi görüşmelerde bulunarak mutabakat sağladı.

GEREDE DAHA YAŞANILABİLİR OLACAK

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Gerede Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait 250 bin metrekarelik bölgedeki riskli alanların taşınması için 118 bin metrekarelik bölgedeki toprak alanının kaldırılarak Kuzey Anadolu Fay hattı üzerinde bulunan riskli bölgedeki yapıların oraya taşınması için Ak Parti Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü’yü ziyaret ederek destek istedi.

Başkan Allar, Orman Bakanlığı ile ilgili işlerin ve bazı takip edilmesi gereken projelerin takibi noktasında üzerlerine düşeni Belediye olarak yaptıklarını belirtirken ayrıca, “90 bin metrekarelik Ormanlık alanın Kent Ormanı olarak halkın kullanımına sunulması için de ayrıca görüşmeler yaptık. Bu konularda Milletvekillerimiz Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü’den olumlu geri bildirimler aldık. Ayrıca Orman Genel Müdürümüz İsmail Üzmez Bey ile de görüştük. Konuyla ilgili izlenecek yol ve yöntemler hakkında belirli mutabakatlar sağladık ve bundan sonra prosedürü tamamlayacağız” ifadelerine yer verdi. Birleşik Haber Ajansı (BHA)

 

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2016, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128