Gerede İtfaiyesi’nden yangın tatbikatı

İlçe merkezinde ve çevre beldelerde meydana gelen kaza, yangın ve birçok olayda anında müdahale ederek takdir toplayan Gerede Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, kurum ve işletmelerdeki tatbikatları da sürdürüyor.

Gerede İtfaiyesi’nden yangın tatbikatı

Haber: BMA

Gerede Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü sivil savunma ve yangın tatbikatlarına devam ediyor. Program kapsamında ilçedeki farklı kurumlarda ve işyerlerinde belirli aralıklarla gerçekleşen tatbikatların bir yenisi, geçtiğimiz günlerde Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde yapıldı. Huzurevi bahçesinde düzenlenen yangın tatbikatı öncesi İtfaiye ekipleri huzurevi çalışanlarına çıkan yangına müdahale ve yangın çeşitlerinin yanı sıra yangına müdahale ve yangın söndürme cihazları hakkında bilgiler verdi.  İtfaiye erleri, içerisine odun talaşı ve mazot katılmış demir kabı yakarak, personele yangını nasıl söndüreceklerini uygulamalı olarak gösterdiler. Huzurevi personeli, aldıkları eğitim ve bilgileri tatbikatta uygulamaya çalıştılar.

Gerçekleştirilen tatbikat programları hakkında açıklama yapan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Kurumlarımızda ve işyerlerimizde belirli aralıklarda bu tür yangın tatbikatları düzenleyerek, sivil savunma ve yangın çıktığında nasıl hareket edilmesi konusunda bilgiler veriyoruz. Gerede Belediyesi İtfaiye Müdürlüğümüz bu konuda üzerine düşeni yapıyor, iş yerlerindeki çalışanlarımıza yangının nasıl söndürüleceği konusunu da uygulamalı olarak gösteriyoruz ve bu tür çalışmalarımız ileriki günlerde de devam edecek ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2017, 11:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128