Gerede’de korku dolu alevler

Bolu'nun Gerede ilçesinde iki katlı ahşap, bir ahır ve bir samanlık tamamen yanarak kül oldu. Ahırda bulunan ve kurbanlık için yetiştirilen 9 büyükbaş hayvan ise telef oldu. Köy halkı korku dolu alevleri panik içersinde seyretti.

Gerede’de korku dolu alevler
Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu’nun Gerede ilçesine İlçeye  5 kilometre uzaklıkta bulunan Mangallar Köyü'nde, dün öğle saatlerinde sebebi belli olmayan bir nedenle yangın çıktı. Cemalettin ve Kemalettin Eker kardeşlere ait iki katlı ahşap, bir ahır ile bir samanlık tamamen yanıp kül oldu. Kısa sürede büyüyen yangına ilk müdahaleyi vatandaşlar yaptı. Daha sonra gelen Gerede Belediyesi İtfaiyesi ve Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri yangına müdahale etti. Yangın, yaklaşık 2 saatlik çalışmayla, diğer evlere sıçramadan söndürüldü.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın kayınpederinin oturduğu evin 50 metre ilerindeki Cemalettin ve Kemalettin Eker kardeşlerin oturduğu ev bir anda alevler içersinde kaldı. Alevlerin kendi evlerine sıçramaması için köylü vatandaşlar evlerinin çatılarına çıkarak hortumlarla çatıları ıslattılar. Diğer yandan köyün gençleri ise hem sıcak hava hemde alevlerin sıcaklığından susayan itfaiyecilere ibriklerle su taşırken köylü kadınları ise çalışmaları gözyaşları arasında seyrettiler. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2014, 19:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER