Gerede’ye Fen Lisesi açılıyor

AK Parti Bolu Milletvekili TBMM Başkanlık Divan üyesi Fehmi Küpçü’nün takip ettiği ve açılması planlanan Gerede Fen Lisesi Milli Eğitim Bakanı NABi AVCI beyin oluru ile karara bağlandı.

Gerede’ye Fen Lisesi açılıyor
Geçtiğimiz hafta AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi KÜPÇÜ , Ortaöğretim Genel Müdürü Ercan TÜRK ve Milli Eğitim Müstaşarı Yusuf Tekin ile bir takım görüşmeler neticesinde Gerede Arkut Anadolu lisesinin Fen Lisesine dönüştürülmesi konusunda uygun görüşler alınarak Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’nın olur yazısı ile Geredeye Fen Lisesi açılması karar verildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan KÜPÇÜ ‘’ Geredenin ihtiyacı haline gelen Fen Lisemizi niyahet ilçemize kavuşturmuş bulunmaktayız. TÜİK tarafından yayınlanan Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi 2014 verilerine göre Gerede İlçemize açılmasını konusunda uygun gördük.

Buna göre;

-          Gerede Arkut Anadolu Lisesinin 2015-2016 eğitim-öğretim yılından itibaren kapatılarak fen lisesine dönüştürülmesi,

-          Birinci yabancı dilinin ingilizce olması,

-           Gerede Fen Lisesi olarak adlandırılması,

-          4 Şube kurulması ve her şubede 30 olmak üzere 120 öğrenci alınması,

-          Öğretim ve pansiyon binasının donatımının Destek Hizmetler Genel Müdürlüğünce karşılanması yapılacaktır.

 Böylelikle yeni öğretim yılında hizmet verecek olan GEREDE FEN LİSESİ ilçemize hayırlı olmasını temenni ederim” dedi. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128