Gereken ne zaman yapılacak

Bolu olay gazetesi olarak geçen ay yaklaşık 32 milyon lira civarında bir maliyete mal olan katlı otoparkla ilgili tehlikenin farkında mısınız haberi yapmıştık. Bu haber üzerine Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Kanuni gerekçe varsa LPG’li araçlar otoparka girmeyeceklerdir. Eğer o kuralda sıkıntı varsa takibini yapmak zorundayız. Mevzuatı özel olarak bir ekip tarafından inceletiyorum demişti. Biz de dün katlı otoparka gidip inceleme yaptık. Ama gördük ki yapmış olduğumuz incelemeler de hala LPG'li araçlar buraya park yapıyor ve oluşacak büyük bir patlamaya davetiye çıkartmaya devam ediyor. Bizde Belediye Başkanına buradan sesleniyoruz; “Gereken ne zaman yapılacak”

 Gereken ne zaman yapılacak

Haber: Semih BAYKAL

 

Bolu Belediyesi tarafından yaklaşık 32 milyon lira civarında bir maliyete mal olarak yapılan katlı otoparkla ilgili geçen ay Tehlikenin farkında mısınız diye haber yapmıştık. Bu haber de Bolu halkına otopark alışkanlığının kazanılması için ücretsiz olarak hizmet vermekte olduğunu, ancak katlı otoparka LPG'li araçların giriş yapması yasak olmasına rağmen her gün birçok insan LPG'li araçlarını otoparka park ettiğini ve otoparkın girişinde bulunan LPG'li araç giremez tabelasından başka hiçbir güvenlik önlemi olmadığını  belirterek, otopark içinde bulunan havalandırmaların çalışmaması, araçların giriş çıkışlarını kontrol eden hiç bir güvenlik görevlisinin olmaması, kontrol merkezinin bulunmaması ve içerdeki yoğun gaz kokusu olası bir patlamaya adeta davetiye çıkarttığını söylemiştik.

 

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da bu durumla ilgili gazetemize özel açıklama yapmıştı ve açıklamasında, “Kanuni gerekçe varsa LPG’li araçlar otoparka girmeyeceklerdir. Eğer o kuralda sıkıntı varsa takibini yapmak zorundayız. Mevzuatı özel olarak bir ekip tarafından inceletiyorum” demişti. Ancak dün otoparkta yapmış olduğumuz incelemelerde değişen hiç bir şeyin olmadığını, havalandırmaların çalışmadığını, güvenlik görevlisinin olmadığını ve LPG'li araç giremez tabelasını dikkate almadan araç sürücülerinin oluşabilecek bir faciaya aldırış etmeden araçlarını park etmeye devam ettiğini gördük. Son olarak bizde Belediye Başkanına buradan sesleniyoruz; “Gereken ne zaman yapılacak”

 

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2014, 10:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

gerekli havalandırmalar var zaten sıkıntı olacak bir otopark değil hiçmi etrafınaza bakmadınız içeride. istanbulda ankarada nice otoparklar var onlarda da aynı sistem mevcut hem soruyorum ülkemizde lpg siz kaç araç var ? muhalefet olmakla olmuyor bu işler. bu konuda haber ile hemfikir olanlar atgözlüğünü çıkarsında otoparkın içinde yukarılara bi bakarsa görektir havalandırmayı..

Parkzede
Parkzede - 6 yıl Önce

yeni katlı otoparkta herhangi bir kural var mı?lpg li araçlar kapalı otoparklara alınmıyor normalde ancak yeni katlı otoparkta ilgili kimse yok bunun takibini yapacak.birde araçlarının yolun ortasına bırakıp giden araç sahiplerine de başıboş park ile ilgilenen yetklililere de selamlar..

LPG  KULLANAN
LPG KULLANAN - 6 yıl Önce

lpg li̇ araçlar nereye park edecek ot park boş duracak araçlar yol kenarlarinami park edecek çok saçma.park sorunu çözüldü i̇şte daha nei̇sti̇yorsunuz

SIRADAKİ HABER

banner128