“Geri Adım Atmadım”

CHP Bolu belediye meclis üyesi Naci Yörük, Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz ve başkan yardımcısı İhsan Ağcan hakkındaki ‘’ Basın yoluyla hakaret ‘ davasından niçin imzasını çektiğini açıkladı. Yörük; “Geri adım atmam söz konusu değildir” dedi.

“Geri Adım Atmadım”
 CHP Bolu belediye meclis üyesi Naci Yörük dün yaptığımız “CHP’de Yörük Şoku” başlıklı haberimizle ilgili olarak değerlendirme yaptı. Yaklaşık iki yıl kadar önce CHP Meclis üyeleri olarak Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve yardımcısı için  ‘’ Basın yoluyla hakaret ‘’ davası açtıklarını ve geçtiğimiz yıl mahkemenin beraat kararı verdiğine dikkat çelen Yörük; “Daha sonra dava dosyası temyize gönderilmiş olup, bu sırada Yargıtay ‘’ Basın yoluyla hakaret ‘’Kanununda yapılan değişiklikler uyarınca tekrar incelenmesini istemişti. Bu konu için görüşmüş olduğum avukatımız Erol Yılmaz davada bir değişiklik olmayacağı kanaatini taşıdığını söylediği için duruşma gününden yaklaşık bir ay önce avukat kanalıyla yazılı olarak şikâyetimden vazgeçmiştim. Kaldı ki bu şikayetten vazgeçme konusunu bütün meclis arkadaşlarımın bilgileri olduğu gibi yüce Türk adaletini böyle konularla meşgul etmeyi uygun bulmadığımı bildiririm” dedi.

 

“Parti içindeki disipline gölge düşürmedim”

 

CHP Bolu belediye meclis üyesi Naci Yörük açıklamasını şu şekilde noktaladı; “Sayın Başkanın dokuz senedir yapmış olduğu bir sürü yanlış uygulamalar örneğin; Küçük sanayi projeleri için, Belediye dükkan satışları için,Kent meydanında satış yetkisi verilen iş yerleri için,Belediyenin 18.madde ile sahip olduğu parseller için,Ve son olarak ta Belediye Meclisinde bu güne kadar vermiş olduğumuz, ama hiçbir zaman kabul edilmeyen  önergeler için, mahkeme yoluna gitmeyi tercih ederdim.Üç dönemdir, CHP Meclis üyesi olarak, partimi zor şartlarda muhalefet olarak mecliste temsil etmekte olup, eğilmeden, bükülmeden şehrimiz için bildiklerimi, düşündüklerimi, başkanın yanlış uygulamalarını eleştirdim, doğruları kürsüden açıkça söyledim. Bundan sonra görevim süresincede söylemeye devam edeceğim. Parti içindede disipline ve tarafsızlığıma gölge düşürmediğim gibi, hiçbir zaman geri adım atmadım, bundan sonrada geri adım atmam söz konusu değildir.”

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2013, 19:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124