Girişe bariyer engeli

Yaklaşık 2 yıldır sorun haline gelen Bolu Valiliğinin ön kısmı olan ve İzzet Baysal Caddesi’ni giriş kısmı araç trafiğine bariyerle engellendi. Otomatik bariyer plaka tanıma sistemiyle sadece Polis, İtfaiye ve Ambulans araçlarına açılacak.

 Girişe bariyer engeli

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın 28 Ağustos 2012 yılında İzzet Baysal Caddesi’ni araç trafiğine kapatıp alanı yayalara açmasının ardından bazı araçların caddeye giriş yapması yüzünden trafik ekipleri ile sürücüler arasında sorunların çıkmasına ve kurallara uymayan bir çok araç sahibine de trafik cezası yazılmak zorunda kalınıyordu.

Valilik kısmından İzzet Baysal Caddesi’ne araçların giriş yapmalarını yasak olmasına ve hatta uyarıcı levha ile dubaların çakılmasına rağmen alana araçlar girip Valilik binasının önünü otopark haline getirilmesine son çözüm bulundu. İl Trafik Komisyonunun aldığı karar doğrultusunda Bolu Belediyesi Valilik binası ön kısmında bulunan İzzet Baysal Caddesi girişine elektronik otomatik bariyer yerleştirildi. Bariyer plaka tanıma sistemiyle alana sadece Polis, İtfaiye ve Ambulans araçlarının girişine izin verecek. 

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2014, 19:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128