Gökçesu Aşçılar Derneği kuruldu

Bolu’nun Mengen ilçesine bağlı Gökçesu Beldesinde Aşçılar Derneği kuruldu. Aşçılar Derneğinin kuruluşu nedeniyle bir açıklama yapan geçici başkan Reşat Kahrıman, “Yapacağımız etkinliklerle neslimizin geçmişini unutturmamaya çalışacağız” diye konuştu.

Gökçesu Aşçılar Derneği kuruldu

Kahrıman, konuşmasını şöyle sürdürdü; Gökçesuda Aşçılar Derneğimiz kurulmuştur.Gökcesu Beldesine ve aşçılık camiasına hayırlı olsun. Amacımız Gökcesu Beldemizde ve Beldeye bağlı köylerimizde de biliyorsunuz ki gelirimiz aşçılık bu meslekle herkes gelirini sağlıyor. Aynı zamanda bu meslekteki kişilerin hepsi Gökçesu dışında mesleğini ve yaşamını sürdürmektedir ama biliyoruz ki bu kişilerin hepsinde memleket özlemi var. Bu doğrultuda bizler böyle bir derneği Gökçesu da kurmak belirli zamanlarda yapılacak etkinliklerle bir araya gelmek örf ve geleneklerimizi yaşatmak herkesin torunlarını, çocuklarına ve nesline bizim geleneklerimiz bu diyebilmektir. Burada yapılacak olan etkinlik günlerinde bu vesile ile memleketini, büyüklerini ziyaret etmesi ve bir araya gelmesini sağlamak. Neslimizi geçmişimizi unutmamak. Bizler gibi birçok arkadaşımız var başka şehirlerde bu derneklerin içerisinde olan bizler kaldığımız yerlerde şehirlerde buralar için her şeyi yapıyoruz. Bir çok katkıda bulunuyoruz, bulunduğumuz yere fakat kendi Baba ocağımız olan Gökçesu ya ve köylerimize bir şeyler yapmadığımızı görüyoruz. Onun için bizlerde kendi Beldemiz Gökçesu’ya köylerimizle ve halkımızla beraber bir araya gelmek geçmişimizi yaşamak ve yaşatmak geleneklerimize bağlı olan kişiler olarak geleneklerimizi çocuklarımıza tanıtmak en büyük arzumuzdur.

 

MENGEN’DE BOLU’DA BİZİMDİR


Bir konuya da açıklık getirmek istiyorum, kimsenin aklına gelmesin ki bizler Gökçesuya dernek kurduk diye Mengen ile ayrımcılık yapıyoruz.  Hayır kesinlikle her zaman söylediğimiz gibi Mengen’de Gökçesu’da Bolu’da bizlerindir. Hiç kimsenin ve hiçbir meslektaşımın böyle bir düşünceye sahip olduğunu düşünmüyorum. Bizler hep birlik ve beraberlik içerisindeyiz ki bunun tüm meslek taşlarım içinde geçerli olduğunu düşünüyorum. Mengen Aşçılar Derneği kurulduğundan itibaren Mengene her türlü desteği hep birlikte vererek bu günlere geldi ve bu böyle devam edecektir. Gökçesu’da Mengen’in bir parçasıdır. Rahmetli ustalarımız var sağ olan ustalarımız da var hepsini saygıyla anıyoruz. Bu derneği kurarak bu birlikteliği sağlayarak bu görevi bizlere teslim etmişler bizlerde en güzel şekilde yerine getirerek gelecek nesillere teslim edeceğiz. Gökçesu’da böyle bir birlikteliğin olması ve bir araya gelmesini ve Gökçesu halkının da böyle bir istek ve talebinin olduğunu gördük,biliyorsunuz burada bir aşçılık ve birde madencilik var gelir kaynağı kısıtlı. Bizlerde bu istek ve arzulara duyarsız kalmamayı düşündük. Böyle bir birlikteliği sağlamayı Gökçesu Belediyesi ve Gökçesu olarak karar verdik. İnşallah hep beraber güzel etkinliklerle oluşum ve birliktelikle Gökçesu’ya katkı sağlayacağımızı, Gökçesu ismini daha iyi duyuracağımıza inanıyoruz. Bizler bu birlikteliğimizi ve yapacağımız etkinliklerimizi Gökçesu Madenciler Derneği ile iş birliği içerisinde yürüteceğimizi de belirtmek istiyoruz. Madenci arkadaşlarımızın çocuklarının çoğu meslek olarak aşçılığı seçmişler. Bu konuda kendilerine TEŞEKKÜR EDİYORUZ.
Tekrar tekrar belirtmek isterim ki, bizler Gökçesu olarak Mengen ile ve halkıyla beraber iç içe tüm birlikteliklerimiz de etkinliklerimizde her zaman beraber omuz omuza olduğumuz her zaman birbirlerimizin yanında olduğumuzu ve olacağımızı da belirtiriz.
Ayrıca bizlere her zaman destek olan gerçek güvenimizi aldığımız ve bu vesileyle yola çıkmamızda bizlere güven veren ve yanımızda olan Gökçesu Belediye Başkanımız Sayın Atilla Ateşe TEŞEKKÜR EDİYORUZ. Gökçesu da insanların bilmesini isteriz ki kurulan Gökçesu Aşçılar Derneğinin ne bir siyasi görüşü nede bir federasyona bağlılığı vardır.Derneğimiz herkesin derneğidir. Tüm aşçı arkadaşlarımızı Gökçesu’ ya gönül verenleri derneğimize üyeliklerini destek ve katkılarını bekliyoruz. Kurulan derneğimizin Gökçesu’ya tekrar hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz. İnşallah Baba ocağımıza, Gökçesu ya ve buraya bağlı köylerimize katkı ve birliktelik sağlarız.

 

Gökçesu da kurulan Aşçılar Derneğinin kurucu üyeleri: Kurucu Başkanı Reşat KAHRIMAN,  Mehmet BOZKURT, Necmettin BAŞTÜRK, Durmuş ÇETİN,  Ömer ŞENER, Ali İhsan ÖZCAN,  İhsan NODUL

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2016, 18:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124