Gökleri renklendirdiler

Göynük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü taşıma merkezi köy okulu olan Ekinciler İlk ve Orta Okulu Türk Dünyası Toplulukları ve Nevruz’un gelişini kutlamak için 4. Uçurtma Şenliği düzenledi.

Gökleri renklendirdiler

HABER:  CEYLAN BEYKOZ

 Programa İlçe Kaymakamı Ahmet Oğuz Aslan, Garnizon Komutanı Yaşar Oğuz Yılmaz, Belediye Başkan Vekili Günay Can, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Şit, İlçe Emniyet Müdürü Abdurrahman Özer, okul müdürleri,  çok sayıda davetli, veliler ve ilçenin diğer okullarından yarışmacı olarak katılan öğrenciler ile öğretmenleri katıldı. Katılımcılar, öğrenciler tarafından hazırlanan programda çocukların mutluluğuna ortak oldular.

ÇOCUKLUKLARINA DÖNDÜLER

Saygı duruşu ve istiklal marşının söylenmesinden sonra başlayan program, bir öğrenci tarafından okunan Türk Dünyası Toplulukları ve baharın gelişinin müjdecisi Nevruz’un anlam ve önemini belirten konuşma ile devam etti. 4/A öğrencileri tarafından hazırlanmış ront gösterisi sonrasında baharın sevinci, orman ve ağaç sevgisi ile ilgili şiirler okundu. Orman haftasının anlam ve önemi ile ilgili yazının okunmasından sonra İlçe Kaymakamı Sayın Ahmet Oğuz Aslan tarafından okula emeği geçen ve emekli olan Okul Müdürü Süleyman Eren ve Müdür Yardımcısı Ahmet Erdem’e birer plaket ve hediye verildi.  Sonrasında yarışmalara geçildi.

Yarışmalar programın izleyenler tarafından en zevkli ve keyifli anları oldu. İçi su dolu kovanın içinde ki elmayı yeme yarışması,  pişmiş yumurtayı kaşık içinde ağızda taşıma yarışması, halat çekme yarışması, balon patlatma yarışması ve tahtadan yapılmış yöresel araba sürme yarışmaları programa renk kattı. İzleyenlerin keyifle izlediği bu yarışmalardan sonra Uçurtma Yarışmasına geçildi.

En iyi tasarlanmış uçurtma ve en uzağa uçan uçurtma şeklinde iki kategoride yapılan Uçurtma yarışması tam bir şenlik havasında geçti.

Jüri tarafından gerçekleşen en iyi tasarlanmış uçurtmanın seçilmesi sonucunda Ekinciler Ortaokulu öğrencisi Sibel Kirez birinci, yine Ekinciler Ortaokul öğrencisi Zeynep Başar ikinci, Narzanlar Ortaokulu öğrencisi Enes Can Özçayır ise üçüncü oldu.

Birinci olan Sibel Kirez’e plaketini Göynük Belediye Başkan Yardımcısı Günay Can ikinci olan Zeynep Başar’a plaketi İlçe Emniyet Amiri Abdurrahman Özer ve üçüncü olan Enes Can Özçayır’a plaketini İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Şit tarafından verildi. 

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2016, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128