GÖLCÜK BAŞBAKAN İÇİN Mİ KAPATILDI?

Bolu tarihinde bir ilk yaşandı. Yıllardır yerli ve yabancı turistlere hizmet veren Gölcük Tabiat Parkı, 15 ağacın şiddetli rüzgar nedeniyle devrildiği ve bundan dolayı Pazartesi gününe kadar kapatıldığı açılan dev pankartlarla duyurulmaya çalışıldı. Ne var ki Gölcük’ün girişinde görev yapan biri resmi, biri sivil iki kişinin Orman Bölge Müdürlüğü ve Milli Parklarda görevli olmadığı, bu kişilerin Başbakanlık korumaları olduğu iddia edildi. Bir iddia da Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ailesiyle birlikte Pazar günü akşamına kadar Gölcük’te tatil yapacağıydı.

 GÖLCÜK BAŞBAKAN İÇİN Mİ KAPATILDI?

HABER: KASIM ŞAHİN

Gölcük Tabiat Parkının 15 ağacın şiddetli fırtına yüzünden devrilmesi nedeniyle kapatıldığı iddiası kafalarda soru işareti bıraktı. Bölgede yaptığımız araştırmada Bolu Orman Bölge Müdürlüğünde görev yapan ve giriş çıkışları kontrol eden memurun yanı sıra biri Milli Parklar logosu taşıyan resmi ve diğeri sivil olmak üzere iki görevlinin Gölcük’e hem yaya hem de araçla giriş yapmak isteyenleri engellediğini tespit ettik.

Giriş kapsında ayrıca 06 plakalı siyah bir aracın bulunması ve her iki bilinmeyen memurun ise birbirinden farklı açıklamalarda bulunması dikkatlerden kaçmadı. Sivil görevlinin Ankara Orman Bölge Müdürlüğünden geldiğini  ,resmi görevlinin ise Ankara Milli Parklardan geldiğini söylemesi şaşkınlık yarattı. Bolu’da görev yapan onlarca orman memuru varken bu iki görevlinin Ankara’dan 15 ağaç devrilmesi nedeniyle Bolu’ya gönderilmesi  kafaları iyiden iyiye karıştırdı. Sivil görevlinin belindeki silahta dikkatlerden kaçmadı.

Geçtiğimiz aylarda bölgede meydana gelen şiddetli lodos nedeniyle yaklaşık 10 bin çam ağacının köklerinden koparak devrilmesiyle dahi ziyarete kapanmayan Gölcük, 15 ağacın devrilmesiyle Pazar gününe kadar  kapatılmasına ise anlam verilemedi. İddiaya göre Gölcük’ün giriş kapısında görev yapan iki görevlinin Başbakanlık Koruma Müdürlüğünde görev yaptığı, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ailesinin burada Pazar gününe kadar tatil yapacağı ve bu nedenle Gölcük’ün halka kapatıldığı söylentisi  yayıldı. Gerçeğin yakın zamanda ortaya çıkması bekleniyor.


Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2016, 19:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
bahri serin
bahri serin - 5 yıl Önce

yok hayır...ben gölcük'e gideceğim o yüzden kapatılmasını istedim.2016 ya sessiz ve huzurlu girmek istedim....

naim sağlam
naim sağlam - 5 yıl Önce

yorumları işinize gelince veya beğenirseniz paylaşacaksanız ne diye yorum sayfası açıyorsun... bolu olay ?

SIRADAKİ HABER

banner128