Gölcük Canavarı Binbir Surat yakalandı

Bolu’nun Gölcük Tabiat Parkı’nda 1995 yılında işlediği cinayetle her yerde aranan Sebahattin Yılmaz isimli şahıs, Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi İnfaz Bürosu’nun başarılı ve deneyimli ekipleri tarafından 8 aylık takip sonucu yakalandı. Zanlının yakalanmamak için sık sık kılık değiştirdiği ve sakal bıraktığı belirlenmesine rağmen Şahinlerin elinden kaçmayı başaramadı. 19 yıllık kaçışa Şahinler adeta dur dedi.

Gölcük Canavarı Binbir Surat yakalandı
 Haber: Kasım ŞAHİN


Bolu’da 19 yıl önce Gölcük’te işlenen feci cinayetin katil zanlısı yakalandı! Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi İnfaz Bürosu’nun deneyimli ve başarılı ekibi  Şahinler, 1995 yılında Ayhan Bahşi'nin öldürülmesi ve bir kadının da yaralanması olaylarından 38 yıllık kesinleşmiş hapis cezası alan Sebahattin Yılmaz'ın (56) yakalanması için 8 ay önce özel bir çalışma başlattı.

Polis kayıtlarına faili meçhul olay olarak geçen olayın aydınlatılmasına yönelik çalışma başlatan ekipler, 19 yıldır aranmasına rağmen yakalanamayan Yılmaz’ı, operasyon sonucunda Bolu Sanayi Sitesinde gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Bolu Adliyesine getirilen Yılmaz, cumhuriyet savcısına verdiği ifadenin ardından cezaevine gönderildi.

BİNBİR SURAT ZANLI

19 yıl boyunca polisten kaçan ve sürekli olarak hem kılık değiştirip hem de sakal bırakan Yılmaz, Şahinlerin elinden kurtulamadı. Kendisinin takip edildiğini anlayan bu yüzden sakal bırakarak tanınmamaya çalışan zanlı tüm gizlenme çalışmalarına rağmen Şahinlerin elinden kurtulamadı. Sakallı bir şekilde yakalanan zanlı ifadesinde, “Yakalanmamak için elimden gelini yaptım. Filmlerde hep gördüm suçluların kılık değiştirdiğini ve yüzlerini saklamaya çalıştıklarını. Bende buna özenerek yakalanmamak adına aylarca sakal bıraktım. Ama, yinede yakalandım. Polisten yıllarca kaçtım fakat bu polisler çok uyanık çıktı. Sakal da işe yaramadı” dediği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2014, 19:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128