Gölcük dünyanın sekizinci harikası olacak##hb_manset.gif

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Gölcük Tabiat Parkı'nın işletmesinin Bolu Belediyesi'ne geçmesi ile birlikte çalışmaların başladığını ifade etti. Yılmaz, Bolu Belediyesi olarak Gölcük'te doğayı bozmadan...

Gölcük dünyanın sekizinci harikası olacak##hb_manset.gif

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Gölcük Tabiat Parkı'nın işletmesinin Bolu Belediyesi'ne geçmesi ile birlikte çalışmaların başladığını ifade etti. Yılmaz, Bolu Belediyesi olarak Gölcük'te doğayı bozmadan insanların ihtiyaçlarını giderebilecekleri mekânları oluşturmaya gayret ettiklerini vurguladı.

 

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, ''Gölcük Tabiat Parkı gibi doğa harikasını yerli ve yabancı turistlerin görmesini sağlayacağız'' dedi. Gölcük Tabiat Parkı'nda incelemelerde bulunan ve buradaki çalışmalar hakkında gazetecilere bilgi veren Yılmaz, Gölcük Tabiat Parkı'nın işletmesinin Bolu Belediyesi'ne geçmesi ile birlikte çalışmaların başladığını söyledi. Bolu Belediyesi olarak Gölcük'te doğayı bozmadan insanların ihtiyaçlarını giderebilecekleri mekânları oluşturmaya çalıştıklarını anlatan Yılmaz, ''Şu anda masaların tamamını değiştiriyoruz. Elektrik sistemini yeniden dizayn ediyoruz ve burada kışın da piknik yapılabilecek çalışmalar yapıyoruz. Hem kafeterya hem de lokantalarımız hizmet vermeye başladı. Yeşillenmeyen yerleri yeşillendirmeye çalışıyoruz bunun için otomatik sulama sistemi yaptık'' diye konuştu. Çalışmalar kapsamında Gölcük Tabiat Parkı için geliştirilmiş bir plan hazırladıklarını kaydeden Yılmaz, bu plan dahilinde izinlerin alınmasıyla birlikte bungalov tip evlerin yapılacağını söyledi. Gölcük'te bir otel projelerininde olduğunu aktaran Yılmaz, ''Karaçayır mevkiinden teleferik kurulması şartıyla Gölcük'e otel yapılması için izin bekliyoruz. Bu proje yapılırsa Ankara-İstanbul arasında toplantıların yapılabileceği bir yer haline gelecektir. Doğal güzelliklerden de istifade edilebilinir. Gölcük Tabiat Parkı gibi doğa harikasını yerli ve yabancı turistlerin görmesini sağlayacağız'' şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128