Gölcük ve Abant’ta gidecekler bu habere dikkat!!!

Ramazan Bayramı ve Kurban bayramında ücretsiz olan Özel Halk otobüsleri ile Gölcük ve Abant’ta gitmek isteyen vatandaşlar artık ücret ödeyecek.

Gölcük ve Abant’ta gidecekler bu habere dikkat!!!

Haber: SEMİH BAYKAL

Özel Halk Otobüsleri artık bayramlarda ücretli olacak

İlimiz geneline Ramazan bayramında 3 gün ve kurban bayramında da 4 gün boyunca ücretsiz olarak hizmet veren Özel Halk Otobüslerini kullanan vatandaşlar ilimizin tabiat harikaları olan Gölcük ve Abant’a bu özel günlerde akın ediyordu. Ancak Özel Halk Otobüsleri yönetimi, bu özel günlerde halk otobüslerinin ücretsiz olmasının vatandaşlar tarafından istismar edildiğini iddia etti ve Bolu Belediyesine 29.06.2016 tarihinde bir dilekçe verdi. Bu dilekçeye Özel Halk otobüsleri yönetimi, Ramazan bayramında 3 gün ve kurban bayramında da 4 gün boyunca ücretsiz olan özel halk otobüslerinin ilimizin tabiat harikaları olan Gölcük ve Abant gibi mesire ve piknik alanlarına gitmek isteyen vatandaşlar için ücretli olmasını istedi. Özel Halk otobüsleri yönetimi tarafından Bolu Belediyesine verilen bu dilekçe üzerine konu görüşülmek üzere Bolu Belediyesi Meclisi temmuz ayı birinci birleşim toplantısında gündeme geldi. Mecliste gündeme gelen bu konu incelenmek üzere oy birliği ile plan-bütçe ve çeşitli işler komisyonuna havale edildi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2016, 16:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 4 yıl Önce

bolu halkı kendi öz doğasına kendi öz yaşayıp büyüdüğü doğalara meralara ne olduda paralı gider oldu gidin yerli yanancı misafir ve turistlerden ücret alın haklının hakkını ödeyemezsiniz gariban kırkyılda bir çocuklarıyla soğan ekmek alıp piknikmyapma hayaliyle bir takım etkinlik yapacak sizde utanmasanız nefes alıyosun diyede para keseceksiniz garibanın parası olsa zaten arabasıyla gider doğru karar vermenizi talep ediyorum

SIRADAKİ HABER

banner128