Gölcük ziyaretçi akınına uğradı

Baharla birlikte piknikçiler de Bolu’ya akın etmeye başladı. Bolu’nun doğa harikalarından olan Gölcük haftasonu havaların ısınmasıyla birlikte tatilcilerinin akınına uğradı.

Gölcük ziyaretçi akınına uğradı

HABER: FARUK ÇİDEM – SEMİH BAYKAL

Bolu’nun doğa harikası olan Gölcük hafta sonu piknikçilerin akınına uğradı. Soğuk havaların ülkeyi terk etmesiyle birlikte baharı Bolu’da karşılayan piknikçiler sabahın ilk saatlerinden itibaren Gölcük’te mangallarını yaktılar.

4 mevsim hem şehir içinden hem de şehir dışından binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan yeşil cennet Gölcük’e Ankara ve İstanbul’dan otobüslerle yüzlerce kişi geldi. Hafta sonlarının yeşillik içinde geçirmek isteyen ziyaretçilerin gelmesiyle otellerde konaklayan sayısı da ciddi oranda arttı.

SINAV ÖNCESİ STRES ATTILAR

Üniversite sınavlarına sayılı günler kala Ankara’dan gelen bir grup öğrenci haftasonlarını Bolu’da geçirmek için geldiklerini belirterek; “Ankara’dan arkadaşlarımızla birlikte stres atmak için geldik. Hepimiz üniversite sınavlarına hazırlanıyoruz. Sınavın ilk aşamasını geçtikten sonra stres atmak için Bolu’ya geldik. Normal zamanlarda da defalarca Gölcük’e gelmiştik. Burası cennet gibi bir yer. Temiz havası ve manzarası insanın içine huzur dolduruyor. Sınav stresinden bir günlük olsun kurtulmak ve doyasıya eğlenmek için Gölcük en güzel adres” şeklinde konuştular.

KALABALIKTAN KAÇTIK…

Büyük şehirlerde yaşamanın zorluğu ve sıkıntısından kaçtıklarını belirten bir başka grup ise; “kalabalık bir arkadaş grubu ile İstanbul’dan geldik. Daha önce buraya gelen arkadaşlarımız vardı ve bize de tavsiye ettiler. İstanbul’da böylesine güzel bir piknik alanı yada yeşillik görmek mümkün değil. Bolu’da yaşayanlar çok şanslı insanlar, böyle cennet yerlerin kıymetini bilmek gerekiyor” dediler.

YÜZLERCE FOTOĞRAF ÇEKTİLER

Mangallarını yakan ziyaretçiler sonrasında gölde hem yürüyerek hem de bisiklet kiralayarak tur attılar. Gölün her noktasında fotoğraf çeken ziyaretçilerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2016, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124