Gölcük’te “MANGAL”a yasak geliyor…

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz geleceğin Bolu’su hakkında çeşitli bilgiler verdi. Başkan Yılmaz, geleceğin Bolu’su planları içersinde Gölcük Tabiat Merkezinde göl kenarında bundan böyle mangal kokuları içersinde vatandaşların yürüyüş yapmaması için mangal yapılmasının yasaklanacağı söyledi.

 Gölcük’te “MANGAL”a yasak geliyor…

Haber: Kasım ŞAHİN

Dün makamında Ak Parti Bolu Milletvekilleri ve milletvekili adayları Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü, Mehmet Emin Güz ve Ak Parti İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek ile Belediye Meclis üyeleri ve Belediye Başkan Yardımcılarıyla basın mensuplarının karşısına çıkan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz çarpıcı açıklamalarda bulundu.

OTEL YAPIMI İÇİN GİRİŞİM

Başkan Yılmaz, Gölcük’e küçük çapta bir otelin yapılması için çeşitli girişimlerde bulunduklarını amaçlarının geleceğin Bolu’sunu yaratmak olduğunu belirterek, “Şu anda mevcut birkaç dinlenme alanlarımız var ama o bölgede yani göl kenarında küçük çaplı ir otel yok. Bunun için Turizm Bakanlığına gerekli müracaatları yaptık. Otelin kaç yataklı, kaç katlı olacağına onlar karar verecek. Biz Gölcüğün manzarasını satarak gelir elde etmeye çalışıyoruz” dedi.

MANGAL’A YASAK GELİYOR

Bir çok vatandaşın Gölcük’te mangal yaptığını bunun da olmaması gerektiğini savunan Başkan Yılmaz, “Her yıl akın akın Gölçük’e yerli ve yabancı turistler geliyor. Ama bir çok vatandaşımızda göl kenarında mangal yapıyor. Mangaldan çıkan kokudan dolayı yürüyüş yapan vatandaşları rahatsız ediyor. Bunun için gelecekteki planlarımız içersinde bu alanda mangal yapmaya yasak getireceğiz. Mangaldan yapmak buranın tabiatına aykırı. Kimseyi rahatsız etmek istemiyoruz, mangaldan çıkan kokular yüzünden. Gölcük’e gelmeden biraz aşağıda ormanlık alanlarımız mevcut, mangal yapmak isteyen vatandaşların bu alanı tercih etmesini istiyoruz. Bakanlık bile bize Gölcük’ü katlediyoruz gözüyle bakıyor. Ama, bizler iyi niyetli çalışmalar içersindeyiz. Göl manzarasını satıp Belediye gelir getireceğiz.” Diye konuştu.

OTELİ KİM YAPARSA TELEFERİĞİ DE O YAPACAK

Başkan Yılmaz, Karacasu Beldesinden Gölcük’e kadar mutlaka bir teleferik yapılacağını ve bununda büyük ihtiyaç olduğunu da dile getirerek, “Gölcük içersine göl kenarına küçük çaplı kim otel yapacaksa teleferik hattını da o firma yapacak. Sözleşmeye o maddeyi mutlaka koyduracağız. Bizim olmazsa olmazlarından biriside teleferik hattıdır. Bölgede yapacağımız çalışmalar zaten muhalefet partinin bir milletvekili yüzünden çıkmaza girdi. Ama, bunların üstesinden gelecek güçteyiz” dedi.   


Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2015, 18:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali sarı
ali sarı - 5 yıl Önce

başkan hep konuşuyor asıyor kesiyor ama hep projeleri ve haberleri yalan çıkıyor hani sanayi sitesini taşıyıp şehir merkezini bu kirlilikten kurtaracaktın ama her şeyin kendin gibi yalan.

adem dereli
adem dereli - 5 yıl Önce

ey başkan boş konuşma sen ilk önce şehir içinden şu sanayi sitesini taşı hurdacıları taşı yan sanayileri taşı ondan sonra halkın önüne çık.

Bolu
Bolu - 5 yıl Önce

sayın yımaz'ın bu dönem,bolu'dan akp.den,aday tespit önerisi,yanlış.seçilecek adaylar dışarıda kaldı,bolu.

SIRADAKİ HABER

banner128