Gölköy’de bir iyi bir kötü…

Bolu’nun en güzel mesire alanları içersinde yer alan ve özellikle çevre illerden gelen vatandaşların tercih ettiği Gölköy’de dün yine bir iyi bir kötü olay yaşandı. Kendini bilmez bir çok piknikçi çöplerini göl kenarına atıp çevre kirliğine neden olurken Bolu Belediyesi ise güzel bir örnek sergiledi.

 Gölköy’de bir iyi bir kötü…

Haber: Kasım ŞAHİN

Vatandaş olarak her nedense bir türlü değerlerimize hiç mi hiç sahip çıkmıyoruz. Bazı duyarsız piknikçiler yüzünden özellikle Gölköy ve çevresi resmen çöplük alınana çevrilirken, piknik yapılan yerlerde bırakılan çöp poşetleri ise rüzgarlarla gölün kenarına kadar giderek çevre kirliğine neden olurken, görsel kirlilikte ön plana çıkmaya devam ediyor.

Bu çevre kirliğine dur demek isteyen Bolu Belediyesi ise güzel uygulama başlattı. Şehir merkezine yapılan yere gömmeli çöp yerlerinin aynısını Gölköy’e yapma başladı. Vatandaşların duyarlı olması ve çevreyi kirletmemesi için yapılan bu özel çöp yerleri sayesinde dışarıda çöplerin birikmemesine neden olacak. Ancak, çevreye değer vermeyen bazı vatandaşların bu uygulamaya nasıl bir destek vereceği ise merak konusu oldu. 

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2015, 20:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 5 yıl Önce

buna türkiye genelinde tek çözüm,maddi yaptırım uygulamaktır.nasıl bir sistemle uygulanır bilmem ama hergün gelişigüzel kisilere kesilecek kabahatlar kanunu cezası tez duyulur ve duyanlar bari dikkat ederse çok şey değişir kanaatimce..

Yılmaz YÜCEL
Yılmaz YÜCEL - 5 yıl Önce

gölköye gezmeyegelipte kirletenlere en etkili ikaz ceza kesmekti̇r.

Edipce
Edipce - 5 yıl Önce

habere diyeceğim bir şey yok ama haberi yazan arkadaşa mutlaka türkçe dersi aldirin.

SIRADAKİ HABER

banner128