GÖLKÖY’DE BU SENE SAZAN ÇOK ÇIKIYO DEYALLAAAAA

Bolu basınının internet sitelerinde “Bolu’da ineğe saldıran ayı” başlığıyla servis ettiği haberin Amerika’da yaşandığı ortaya çıktı.

GÖLKÖY’DE BU SENE SAZAN ÇOK ÇIKIYO DEYALLAAAAA

Amerika’da yaşanan ayı saldırısını Bolu basını “Bolu’da ineğe saldıran ayı” başlığı ile paylaşarak büyük bir skandala imza attı.

Bolu’da en çok takip edilen internet sitesi olduğunu iddia eden haber siteleri haberzamanı.com adli internet sitesinin paylaştığı ayı saldırısı görüntüsünü herhangi bir araştırma yapmadan Bolu halkına duyurdu.

Aslen Amerika’nın Crandall eyaletinde gerçekleşen ayı saldırısını, Bolu’da olmuş gibi haber olarak servis eden internet siteleri, videoyu çektiği iddia edilen kişi ile röportaj yapmış gibi takipçileri ile paylaştı.

KOPYALA YAPIŞTIR GAZETECİLİĞİNE KARŞIYIZ

Biz Bolu Olay Gazetesi ailesi olarak gazetecilikteki en önemli unsur olan araştırmacılık ilkesiyle hareket ederek videonun Amerika’da çekilmiş olduğunu tespit ettik. Bolu’da olduğu iddia edilen videonun orjinali 7 Haziran 2016 tarihinde Youtube isimli internet sitesinde “ViralHog” adlı kullanıcı tarafından yayınlanmış.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2016, 17:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128