Gölköy’de yakalanan dev sazan şaşırttı

Yurdun dört bir yanından Bolu’ya gelecek olan Amatör Spor Olta Balıkçılığı Federasyonu üyesi 35 takım şimdiden yarışma heyecanı içersine girdi. Gebze’den Gölköy’e gelip yarışma için erken kamp kuran iki kişilik takım 8 kilo gram ağırlındaki sazan balığını tutarak yarışmada ne kadar iddialı olduklarını gösterdiler.

Gölköy’de yakalanan dev sazan şaşırttı
Haber: Kasım ŞAHİN

11-12-13 Eylül tarihleri tarafından Amatör Spor Olta Balıkçılığı Federasyonu tarafından Bol Gölköy’de düzenlenecek olan olta balıkçılığı yarışmasına 35 takım katılacak. Yarışma öncesi bazı takımlar şimdiden Gölköy’de kamp kurarak çalışmalarına başladılar. Kocaeli Gebze’den Gölköy’e gelip çadır kurarak çalışmalara başlayan Nuray Kayrak ile Candan Süzen. Bu yıl da iyi bir derece alacaklarını iddia ettiler.

Yıllardır yarışmalara katıldıklarını bu yarışmaya da erken gelip hazırlandıklarını belirten Nuray Kayrak, Gölköy’den tuttuklarını 8 kilo ağırlındaki sazan balağını göstererek, “Bizim amacım sadece yarışmak. Tuttuğumuz balıkların ağırlıklarını ve bol ölçülerini aldıktan sonra mutlaka tekrar doğasına  yani göle bırakıyoruz. Kesinlikle bir canlının hayatına neden olmuyoruz. Girdiğimiz yarışmalarda çok dereceler elde ettik ve bu yıl ki yarışmalarda da Bolu’da iyi derece alacağız. Uluslar arası yarışmalara da katılmak arzusu içendeyiz” dedi.

Bu yıl ki yarışmaya federasyon nezdinde ilk kez katıldıklarını dile getiren yılların olta balıkçısı Candan Süzen’de, “Carb Akademi olarak yarışmaya katılmanın heyecanı içensindeyiz. Yarışmalar 11 Eylül’de başlayacak ama biz erkenden gelip göl kenarında çadırlarımızı kurarak çalışmalarımız başladık. İlk günkü çalışmamızda son derece modern olan oltalarımıza 8 kilogram ağırlığında bir sazan takıldı. Gölköy’de yaklaşık 7 yaşında olduğunu tahmin ettiğimiz 8 kiloluk sazanı yakaladık. Bu gölde daha da ağır sazan balıklarının var olduğunu biliyoruz. Arkadaşımın dediği gibi amacım spor. Yakaladığımız sazanları tekrar doğasına bırakılmaktadır” diyerek Gölköy’de yakaladığı 8 kiloluk sazan balığıyla hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra tekrar doğaya salım işini gerçekleştirdiler.   

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2014, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER