Gölyüzü’nde EMEP gerginliği

Gölyüzü Caddesi üzerinde parti bildirisi dağıtmak isteyen Emek Partisi (EMEP) üyesi bir gruba polis müdahale etti. Polis müdahalesinin ardından gergin anlar yaşanırken, EMEP’liler polisle tartıştı.

  Gölyüzü’nde EMEP gerginliği

Haber: ESRA ÖZTÜRK

Gölyüzü Mahallesi D-100 Kavşağında Emek Partisi'nin 'Emeğe Sesleniş' bültenini dağıtan parti üyeleri, polis tarafından Genel Bilgi Taraması (GBT)’den geçirilmek istendi. Dağıtım esnasında parti üyelerinin yanına gelen polisler, "GBT yapacağız" diyerek kimlik istedi. Sıradan bir kontrol olduğunu söyleyen polisler, aynı zamanda kamera ile çekim yapmaya çalıştı. Görüntü alınmasına tepki gösteren parti üyeleri, kamerayı kapattırdı. Polisler, EMEP üyelerine bildiri dağıtımının yalnızca parti bürosundan 200 metre mesafede yapılabileceğini, başka bölgelerde dağıtım yapamayacaklarını söyledi. Siyasi partiler kanununda böyle bir yasağın bulunmadığını söyleyen EMEP'liler dağıtımlarını sürdürdü. Polisle tartışan parti üyeleri, polisin bildiri dağıtımını provoke etmeye çalıştığını ve “gayri meşru” bir iş yapıldığı mesajı vermek istediğini söyledi.

Polisin GBT sorgulamasının ardından her hangi bir mahrumiyeti bulunmayan parti üyesi gençler EMEP bildirilerini dağıtmaya devam etti.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner128

banner129

banner124