“Görevimin başındayım”

CHP Bolu il başkanı Fügen Kara 2014 yerel seçimleri öncesinde partilerinde Belediye Meclisi ve İl genel meclisi üyeliği aday adaylıkları için istifaların yaşandığını söz konusu istifaların il yönetiminin düşmesini gerektirecek bir sayıya ulaşmadığını vurguladı. Kara; “İl ve ilçe yöneticilerinin istifalarının asıl sebebi parti içi karışıklık değil, tersine aday olma konusunda ki istekleridir” dedi.

“Görevimin başındayım”
 CHP Bolu il başkanı Fügen Kara yaptığı yazılı açıklamayla mevcut il örgütünün görevinin başında olduğunu ifade etti. Kara il yönetiminin düştüğü yolundaki haberlere itibar edilmemesini istedi. CHP’de 2014’de yapılacak olan yerel seçim çalışmalarının, diğer partilere göre erken başlatıldığını vurgulayan Kara; “Bu kapsamda gelen genelgede başvuruları 8 Temmuz-31 temmuz 2013 tarihleri arasında olacağı, aday adayı olacak parti yöneticilerinin en geç 15 temmuz 2013 tarihine kadar istifa etmeleri gerektiği belirtilmiştir. Bu genelge hükmü doğrultusunda il yönetiminden ve ilçe yönetiminden çok sayıda arkadaşımız aday adayı olmak için istifa etmişlerdir. İlçe yöneticileri  tüzük gereği il başkanlığına istifalarını iletmişlerdir. Buna göre 16 asil ilçe yöneticisinin 12’si aynı gün istifa etmiş olup, tüzük gereği ilçe yönetimi düşmüş, durum tarafımdan genel merkeze bildirilmiştir. İl yöneticilerinin ise bir kısmı il başkanlığımıza, bir kısmı da genel merkezimize istifalarını sunmuşlardır. Genel merkezimize kaç istifanın gittiği tarafımıza resmi olarak bildirilmemiştir. Ancak şifaen yaptığımız görüşmeler sonucunda  il başkanlığına ve genel merkeze yapılan  istifaların toplamı il yönetiminin düşmesi için tüzüğün aradığı sayıya ulaşmadığı görülmektedir.” Dedi.

 

‘İl yönetimi düştü’ şeklindeki haberlere itibar edilmemelidir

 

CHP Bolu il başkanı Fügen Kara yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;” Bazı basın kuruluşları tarafından bilgi  edinilmeden  ‘il yönetimi düştü’ şeklindeki haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederim. Ayrıca şunu da belirtmeliyim ki il ve ilçe yöneticilerinin istifalarının asıl sebebi  parti içi karışıklık değil, tersine aday olma konusunda ki istekleridir. İl ve ilçe yöneticilerinin bu denli hevesli bir şekilde aday olma çabalarının altında, partimizin yerel seçimdeki iddiası yatmaktadır. Arkadaşlarımız yönetici olarak partinin oy oranının yükseldiğine ve muhtemel seçim başarısını  gördükleri için bu kadar yoğun istifa yaşanmıştır. Bu durum bana göre partimizin iddiasını ve zenginliğini ortaya koymaktadır. Bu istifaların farklı şekilde lanse edilmesi, CHP dışındaki rakiplerimizin kötü niyetidir. CHP örgütümüz büyük bir ailedir. Birlik beraberlik açısından da sorun yaşamamaktadır. Bu güne kadar yönetimlerde çalışan, ancak bu gün farklı bir kulvarda yarışmak için istifa eden tüm arkadaşlarıma örgütüm adına teşekkür ediyorum.”

 

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2013, 20:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124