banner120

Görme engelli vatandaşlar Yılmaz’ı ziyaret etti

Bolu belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle makamında görme engelli vatandaşları ağırladı. Görme engellilerin bir araya gelerek bir dernek çatısı altında toplanmaları gerektiğini...

Görme engelli vatandaşlar  Yılmaz’ı ziyaret etti

Bolu belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle makamında görme engelli vatandaşları ağırladı. Görme engellilerin bir araya gelerek bir dernek çatısı altında toplanmaları gerektiğini belirten Yılmaz, “Biz sizin için dernek binası buluruz ve diğer bütün ihtiyaçlarınızda da yardımcı oluruz, yeter ki siz bir araya gelin ve birlikte hareket edin.” dedi. Yılmaz ayrıca makamında ağırladığı görme engelli vatandaşlara ‘Beyaz Baston’ hediye etti.

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle görme engelli vatandaşları makamında ağırlayan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz,  önümüzdeki dönemlerde görme engelliler için şehirde bir takım çalışmalar yapacaklarını belirtti. Yılmaz;“Sizlerin şehirlerimizde rahat yaşamalarını sağlamak bizlerin görevidir. Bu konuda üzerimize düşen görevi tam anlamıyla yapamıyoruz. Çünkü Bolu’da görme engellilerin şehir içerisinde yürümelerini kolaylaştıracak çalışmalara başlayamadık. İnşallah önümüzdeki dönem içerisinde görme engelli vatandaşlarımızın rahat etmeleri için bir takım çalışmaları gerçekleştireceğiz. Şu ana kadar bedensel engelli vatandaşlarımız için birçok şey yaptık ama görme engelli vatandaşlarımız için aynı şeyi söyleyemem. Çünkü görme engelli vatandaşlarımızla çok karşılaşamıyoruz ve Bolu’da ne kadar görme engelli vatandaşımız var onu da tam olarak bilemiyoruz. Bunun sebebi de diğer engelli vatandaşlarımızın dernekleri var ve bu dernekler vasıtasıyla da hem birbirleriyle hem de bizlerle irtibat içerisinde olabiliyorlar. Sizler de kendi aranızda birlik olup bir dernek çatısı altında toplanabilirsiniz. Bu sayede birlikte hareket edebilir ve sizin birçok ihtiyacınızı beraber karşılayabiliriz. Siz bir araya gelin ve birlikte hareket edin, biz sizin her zaman yanınızdayız.”şeklinde konuştu. Başkan Yılmaz konuşmasının ardından görme engelli vatandaşlara ‘Beyaz Baston’ hediye ederek onlarla sohbet etti.

 

Engelli asansörü hizmete açıldı

Makamda gerçekleştirilen ziyaretin ardından Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde bulunan ‘Engelli Asansörü’ ile ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, kültür merkezinde gerçekleştirilecek faaliyetlere bütün engelli vatandaşların kolaylıkla gelebileceğinin altını çizdi. Yılmaz; “Biz bedensel engelli vatandaşlarımız için bu tür asansörler ve kaldırımlarımızda da rampalar yapıyoruz. Özellikle rampalar yeni yaptığımız bütün kaldırımlarda bulunuyor. Fakat şöyle bir sıkıntımız var. Biz bazı yerlerde bunları gözden kaçırabiliyoruz ve bu konuda engelli vatandaşlarımızın ve engelli derneklerimizin bizleri uyarmasını istiyorum. Onlarda sağ olsunlar bu konuda bizlere yardımcı oluyor ve eksikleri bizlere bildiriyorlar. Bizi asıl sıkıntıya sokan görme engelli vatandaşlarımız. Görme engelli vatandaşlarımızla ilgili çalışmalarımızda işin çok başındayız. İnşallah görme engelli vatandaşlarımızın da dernek kurmalarını sağlar ve Engelsiz Çay Bahçesi’nde onlara da yer vererek bütün engelli vatandaşlarımızı bir araya getirebilirsek onların her türlü derdini bir an önce duyar ve çözüm üretebiliriz.” Şeklinde konuştu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124