Görülmeye değer bir sergi

Bolu Görsel Sanatlar Derneği Üyeleri Highway AVM ART Galeri Sergi Salonunda Resim, Fotoğraf, heykel ve Tezhip sanatından oluşan Karma Sergilerini açtılar.

Görülmeye değer bir sergi

Bolu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bestami Erkoç ve okul müdürleri, sanatçılar, dernek üyeleri ile sanatseverlerinde katıldığı sergi açılışında konuşma yapan BGSD Başkanı Adnan ACAR: “Sanat adı üstünde aklın, yüreğin ve elin birleşmesiyle ortaya çıkardığı ürünlerdir.İsteğimiz arzumuz güzel sanatlara gönül veren insanların daha fazla çoğalması. Toplumumuzda da bu meşaleyi yakmak istiyoruz. İnsanları günlük yaşantılarından kurtarıp sanatın ufuklarında da yol aldıran mesafeler kat ettirmek istiyoruz. Derneğimizin amaçlarından biriside budur” dedi.

ONBEŞ SANATÇININ KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİ.

Bolu Görsel Sanatlar Derneği olarak, 01 Şubat 2016 tarihinde gerçekleştirmekte olduğumuz “Genel Sergimiz” de plastik sanat dallarında resim, heykel, fotoğraf ve tezhip dalında15 arkadaşımızın iştirak ettiği Highway AVM Art Galeri Sergi Salonunda, 2016 yılının ilk sergisini gerçekleştiriyoruz. Derneğimize 75 arkadaşımız kayıtlı ama 15 arkadaşımızla bu sergiyi gerçekleştirdik. Eylül veya ekim aylarında ki genel sergimizi, Bolu Merkezde ve yine daha büyük bir katılımla açmayı planlıyoruz.

Dernek olarak bir çalışma yerimiz vardı ama şimdi maalesef geçici yerde çalışmalarımızı sürdürmek zorunda kaldık. Bolu İl Kültür Merkezinin salonunda, Bolu Valiliğinden onay alarak, bir yer tahsisi yaptırdık. Aynı zamanda birde misafir olarak kaldığımız, Emniyet Otel lobi salonunda bir çalışma alanımız var. Emniyet Otelin sahipleri de sanata gönül vermiş insanlar, hal böyle olunca orada bize çalışmak için yer tahsis ettiler.

ÇEVRE İLÇE VE İLLERİN TANITIMI İÇİN ÇALIŞTAYLAR YAPILACAK

Çalıştaylarımız için bahar ve yaz döneminin gelmesini bekliyoruz. Yakın çevremiz ve ilçelerimizin tanıtımı açısından, ilçelerimizde canlı performans çalışması yapmayı düşünüyoruz. Çoğu ilçe kaymakamlıklarıyla görüştük. Bunun yanında, birde il dışında davet edildiğimiz yerler var. Geçtiğimiz sene, “Osmanlı Çileği Festivalinde” Karadeniz Ereğli’den davet aldık ve katıldık.  Ereğli’de derneğimize çok büyük ve yoğun bir ilgi oluştu. Orada büyük bir sergi açtık.

Bu türlü Bolu’muzu ve sanatı, Bolu’muzda ki sanatçıları ilimizin dışında da tanıtma gayretlerimiz var. Bolu küçük ama hızla gelişen bir yer ve bizlerin omuzlarına çok büyük yükümlülükler düşüyor. Bu çalışmalarımızla bunları da gerçekleştireceğiz. Temennimiz tüm arkadaşlarımızın birlikte çalışabileceği mekânlarımızın inşallah ileride olmasıdır. Serginin hazırlanmasında emeği geçen tüm sanatçı arkadaşlarıma başta teşekkür ederken, siz değerli konuklara da zahmet verdiniz geldiniz, katıldığınız için teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2016, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER