Göynük diken üstünde

Bolu’da 2018 Aralık ayı içerisinde 23 adet deprem meydana gelirken bu depremlerin 13’nün Göynük ilçesine bağlı köylerde meydana gelmesi kafaları karıştırdı. Göynüklü vatandaşlar bir an önce bölgeye bir deprem uzmanının gelip araştırma yapmalarını istedi.

Göynük diken üstünde
Özel Haber: Kasım ŞAHİN
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi’nin (BDTİM) verilerine göre ilimiz ve çevre ilçelerinde her geçen gün artçı depremlerin artış göstermesi endişe ve korkuya neden olmaya başladı. 
En çok artçı depremlerin Göynük ilçesine bağlı Himmetoğlu, Ahmetbel, Demirhanlar ve Aşağıkınık köylerinde meydana gelmesi hatta geçtiğimiz ay 9 dakika içerisinde 4 artçı depremin olması, köylü vatandaşlarımızı endişeye sevk etti.
Artçı depremlerin en sonuncusu ise 13 Ocak 2019 tarihinde Ahmetbeyler köyünde saat 12.55.31’de 2.0 şiddetinde olmasının ardından, her gün bu artçı depremlerle yaşamak zorunda kalan vatandaşlarımız Bolu Valisi Ahmet Ümit ile İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer’i  göreve davet ederek, “Hemen hemen her gün artçı depremlerle korku içerisinde yaşamaktan bıktık Bölgemizde bulunan AKSA’ya bağlı termik santralden mi? Kaynaklanıyor yoksa, yer altında oluşan etkenlerden mi? Oluşuyor. Bu konunu derhal araştırılması istiyoruz. Bir an önce bölgeye bir deprem uzmanının ve jeofizik uzmanlarının gelip, araştırma yapıp bir rapor hazırlayıp bizlerin bilgilendirilmesini istiyoruz. Yoksa bir gece ansızın evsiz barksız ve canlarımız gidebilir. Korku içerisindeyiz” dediler. 
Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail Yengil
İsmail Yengil - 7 ay Önce

milleti korkutmaktan başka bir haber değil gerçekten.

SIRADAKİ HABER

banner129