GÖYNÜK MECLİSE TAŞINIYOR

Bu hafta içi manşetten duyurduğumuz Göynük’ün Himmetoğlu köyünde gerçekleştirilen doğa katliamı ile ilgili CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan mecliste soru önergesi vereceğini söyledi.

GÖYNÜK MECLİSE TAŞINIYOR
ÖZEL HABER: FARUK ÇİDEM

Göynük’ün Himmetoğlu köyünde acele kamulaştırma kararıyla 2000 dönümlük arazinin istimlak edilmesi ve termik santral için kömür çıkarma işlemleri sırasında doğanın katledilmesiyle ilgili köylüler tepkili. Yerleşim yerlerinin de ellerinden alınmasıyla ne yapacaklarını bilemeyen ve konuyu yargıya taşıyan köylülerin sesi olmak için Cumhuriyet Halk Partisi Bolu milletvekili Tanju Özcan konuyu meclise taşıyacağını söyledi.

Özcan gazetemize yaptığı açıklamada; “29 Aralık günü bizzat olay yerine giderek incelemelerde bulundum. Felaket derecesinde bir doğa katliamı gerçekleşiyor. Köylülerin yerleri gaspedilmiş durumda. Yüzeyden kömür çıkarmak için 100 metre derinliğinde çukurlar açılıyor. Yollar kaymış durumda. Konuyu yakından takip ediyorum. Himmetoğlu köyünde gerçekleştirilen doğa katliamı ile ilgili mecliste soru önergesi vermeye hazırlanıyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2015, 19:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128