banner120

Göynük’te Panayır Kültürü yeniden canlanıyor

Göynük belediye başkanı Kemal Kazan “Geleneksel Göynük Hayvancılık ve Emtia Panayırı”nın 10-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirileceğini ifade etti. Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, Geleneksel...

Göynük’te Panayır Kültürü yeniden canlanıyor

Göynük belediye başkanı Kemal Kazan “Geleneksel Göynük Hayvancılık ve Emtia Panayırı”nın 10-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirileceğini ifade etti.

Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, Geleneksel Göynük Hayvancılık ve Emtia Panayırı'nın Osmanlı ve Türk geleneğinin en çok hissedileceği etkinlik olma özelliğini taşıdığını söyledi. Kazan, gazetecilere yaptığı açıklamada, panayırın 10-15 Ekim tarihleri arasında düzenleneceğini belirterek, etkinliğin ilçe ekonomisinde önemli bir yer tuttuğunu ifade etti. Panayıra katılımın geçen yıla göre artacağını anlatan Kazan, ''Panayırımız, Osmanlı ve Türk geleneğinin en çok hissedileceği etkinlik olma özelliğini taşıyor. Bu ruhu yaşamak isteyen herkesi Göynük'e bekliyoruz'' diye konuştu. Panayırların üreticilerle tüketiciler arasında doğrudan bağlantı kurulmasını sağladığını, bölgeye ekonomik ve sosyal hareketlilik kazandırdığına dikkati çeken Kazan,''Geleneksel Göynük Hayvancılık ve Emtia Panayırı, cumhuriyetimizin kuruluşundan bu yana ilçemizde düzenleniyor. Topraklarımızdan çıkan her türlü ürünün sergilendiği, satışının yapıldığı Panayırımız, Göynük'ün eşsiz yapısı ile benzerlerinden ayrılıyor. Çünkü Göynük, İpek Yolu'nda bulunması ve taşıdığı tarihsel değerlerle panayır kültüründe önemli bir yere sahip. Bu yıl hızlandırdığımız tanıtım çalışmalarımızla Göynük'e artan ilginin sonuçlarını Akşemseddin Hazretleri Anma Günü Etkinlikleri'nde gördük. Gerçekleştirdiğimiz tanıtım atağımızın bir ürünü olarak, bu yıl panayırımıza da daha fazla ilginin olacağını, çevre il ve ilçelerden daha çok katılımcıyı ağırlayacağımızı düşünüyoruz.'' Şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124