Göynük’e 1 milyon lira

Ercoşkun’un İller Bankası hamlesiyle bu kez Göynük kazandı “Göynük’ü ulaşım yatırımlarımızla nakış nakış işleyeceğiz” dedi.

Göynük’e 1 milyon lira

Haber: Erdal Tanrıverdi

Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, “Göynük’te, Taraklı-Nallıhan yolunun sıcak asfalt olması, Sünnet Gölü yolunun yenilenmesi ve Bolu-Göynük yolu çalışmalarının ciddi manada hızlanması yanı sıra Göynük’ü yeni ulaşım yatırımlarımızla nakış nakış işleyerek, Göynüklü halkımızın bizlere vermiş olduğu desteğe layık olmaya gayret ediyoruz. İller Bankası’ndan elde ettiğimiz 1 milyon lirayı aşkın yeni hibe kaynakla, Göynük’te ‘KIR YOLU’ olarak bilinen ve bağlantılarıyla birlikte 20 köyümüzü ilgilendiren, Göynük’ün Bilecik ili ile bağlantısını gerçekleştiren yolun yenilenmesini sağlayacağız” dedi. Ercoşkun, öne çıkan açıklamalarında ayrıca, Göynük’e arıtma tesisi kazandırılması noktasındaki girişimlerin ayrıntılarını paylaştı.

Milletvekilliği süresince yerel kalkınma yatırımlarına verdiği önemi il geneline on milyonlarca lira ilave ödenek kazandırarak gözler önüne seren AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, bu kez Göynük İlçesi için İller Bankası’nda girişimlerde bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Bolu İl Özel İdaresi’nin İller Bankası’ndan 400 bin TL ilave ödenek kazanmasına öncülük eden Milletvekili Ercoşkun’un İller Bankası’na yeni gerçekleştirdiği çıkartmada kendisine AK Parti Göynük İlçe Başkanı Mehmet Demiröz ve İl Genel Meclisi Üyesi Mümtaz Altınbaş eşlik etti.

İller Bankası Genel Müdür Vekili Yusuf Büyük’ü makamında ziyaret eden Ercoşkun önderliğindeki AK Partili siyasiler, ziyarette, İller Bankası desteğiyle geçmiş dönemde Göynük ilçesinde gerçekleştirilen yatırımların ayrıntılarını aktardı. Samimi ortamda gerçekleşen ziyaret sonrası, Milletvekili Ercoşkun ile Göynüklü siyasiler Demiröz ve Altınbaş ziyaretin ayrıntıları hakkında bilgi vermek üzere kameraların karşısına geçti.

MİLLETVEKİLİ ERCOŞKUN: ULAŞIM YATIRIMLARIMIZ İÇİN İLLER BANKASI’NDAN 1 MİLYON LİRALIK YENİ KAYNAK SAĞLADIK

Milletvekili Ercoşkun, yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “AK Parti Göynük İlçe Başkanımız Mehmet Demiröz ve Göynük İl Genel Meclisi Üyemiz Mümtaz Altınbaş ile İller Bankası Genel Müdür Vekili Yusuf Büyük’ü ziyaret ettik. Yusuf Bey’e yapmış olduğumuz ziyarette, öncelikle geçmişte gerçekleştirilen işlerle alakalı teşekkürlerimizi ilettik. Çünkü Sünnet Gölü yolu İller Bankası’nın önemli bir eseri olarak, teşkilatlarımız ve İl Genel Meclisimizin çok ciddi manada çaba ve mesaisiyle bölgedeki önemli bir çalışma olmuştu.

Şimdi de ‘Kır Yolu’ olarak bilinen ve doğrudan 10 köyümüzü ama bağlantılarıyla birlikte 20 köyümüzü ilgilendiren ve Göynük’ün de Bilecik ili ile bağlantısını gerçekleştirecek olan yolla alakalı inşallah ödenek anlamında gerekli sözümüzü aldık. 1 milyon liradan fazla bir rakamı inşallah kısa zamanda kullanacağız. Akabinde de devamı noktasında da ödenek talebimizi Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’ye de ileteceğiz.

Bu yolun yapımıyla birlikte Göynük’te, Taraklı-Nallıhan arasındaki yolun sıcak asfalt olması, Sünnet Gölü’nün yolu, Bolu-Göynük yolu çalışmalarının ciddi manada hızlanmasıyla beraber Göynük’ün en büyük sorunlarından birini de hizmetlerimizle gidermiş olacağız. Ben Göynük İlçe Başkanımıza, İl Genel Meclisi Üyelerimize bu manada teşekkür ediyorum. Teşkilatımızın desteği olmasa bu çalışmaları gerçekleştirmek mümkün olmazdı.”

GÖYNÜK İÇİN ARITMA TESİSİ GİRİŞİMİ

Ercoşkun, açıklamalarında bir başka girişimlerinin ayrıntılarını da aktararak, şöyle konuştu: “Göynük Belediyesi’nin kanalizasyon çalışmaları sonrası arıtma tesisi yapımı ile alakalı da talebimizi İller Bankası’na ilettik. Yüzde 50 kapsamında hibe çalışmaları proje gerçekleştirilecek. Diğer taraftan da proje bitimiyle arıtma tesisi yapımını gerçekleştireceğiz. Göynük’ü bu şekilde nakış nakış işleyerek, Göynüklü halkımızın bizlere vermiş olduğu desteğe layık olmaya gayret ediyoruz. Bu vesileyle Göynük halkımıza AK Parti ailesi olarak şükranlarımızı bir kez daha ifade etmek istiyoruz”

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2016, 16:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Göynük
Göynük - 4 yıl Önce

göynük mudurnu arası yol çok önemli,geniş olmalı,kocaman,kocaman otobüsler,o kadar çoğaldıki,dönemiyorlar,sollama yapamıyorlar,turizim açısın'dan yol kenarı oluklu çeşmeleri'de çok önemli,sonra müstecirler,kocaman kocaman restoranlar,yol boyların'da,önündeki araç parkları çok geniş,yemyeşil doğa,yemyeşil ormanlar,yalancı cennet adeta,allahım bu ne güzellik.

İsmail çakır
İsmail çakır - 4 yıl Önce

sayın vekilim sizden ricam köy yollarınada sıcak anlat attırmamızı istiyoruz saygılar

SIRADAKİ HABER

banner128