Göynük’te iş güvenliği ve orman yangınlarına ait eğitimler verildi…

Göynük Orman İşletme Müdürlüğünde görevli Orman İşletme Şefleri, Orman muhafaza memurları, daimi ve geçici işçiler ile TYP kapsamında işe başlayan personele, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında 17 Haziran 2016 tarihinde İşletme Müdürlüğü Sosyal Tesislerinde seminerler gerçekleştirildi.

Göynük’te iş güvenliği ve orman yangınlarına ait eğitimler verildi…

HABER: Ceylan BEYKOZ

Yapılan İş Güvenliği ve Sağlığı Eğitimi, İş Güvenliği Uzmanı Göynük Orman İşletme Müdürü Yakup Eraslan tarafından verildi. Eğitime İşletme şefleri, Orman muhafaza memurları, daimi ve geçici işçiler katıldı.

6331 sayılı yasa gereği zorunlu 12 saatlik eğitimde; mevzuat, genel kurallar, iş kazaları ve sebepleri, kişisel koruyucu donanım kullanımı, meslek hastalıklarının sebepleri, hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması, biyolojik risk etmenleri ve İş ekipmanlarının güvenli kullanımı konularında bilgiler verildi.

Ayrıca orman yangınlarına II. derece hassas olan İşletme Müdürlüğünde yangınlara karşı alınması gereken tedbirler, yangınlara yapılacak müdahaleler ve yangın organizasyonunda görevlilerin yapacağı işler hakkında bilgiler verilerek tatbikatın ardından eğitimler tamamlandı.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2016, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128