Gözler Beygaz’ı aradı

2012 Yılı II. Dönem il koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı. Bolu Vali yardımcısı H.Necdet Özeroğlu’nun başkanlığında yapılan toplantıda İl genelinde toplam 297 projenin yürütüldüğü ifade edildi....

Gözler Beygaz’ı aradı

2012 Yılı II. Dönem il koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı. Bolu Vali yardımcısı H.Necdet Özeroğlu’nun başkanlığında yapılan toplantıda İl genelinde toplam 297 projenin yürütüldüğü ifade edildi. il Koordinasyon Kurulu toplantısında gözler Ocak ayında yapılan toplantıya katılan Beygaz yetkililerini aradı.2012 yılının ilk Koordinasyon Kurulu toplantısında Bolu Valisi İbrahim Özçimen fırtınası yaşanmıştı. Doğalgaz çalışmaları noktasında Bolu halkının mağdur edildiğini söyleyen Özçimen Bolu’nun doğalgaz işini üstlenen Beygaz’ın Bolu'daki hava kirliliğinin sorumlusu olduğunu söylemişti.

 

2012 yılının ilk Koordinasyon kurulu toplantısı oldukça hareketli geçmişti. Bolu Valisi İbrahim Özçimen başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak Beygaz yapım işletme şefi Evren Tepelioğlu konuşmuştu. Bolu’daki doğalgaz çalışmaları hakkında bilgi veren Tepelioğlu İl bazındaki Doğalgaz çalışmalarının %63’nü tamamladıklarını söyleyerek” Özellikle Ekim ve Kasım aylarında taleplerimiz daha da artıyor” demişti. Yılsonunda taleplerin artacağının yaz ayında belli olmasına rağmen çalışmalarda aksaklık yaşandığını söyleyen Vali Özçimen;"Bolu'da hava kirliliği varsa bunun tek sorumlusu sensin. Bu seneye kadar kirlilik gibi bir şey yoktu. Önümüzdeki yıl böyle hava kirliliği olursa sakın gözüme gözükme. Seni gözüm hiç görmesin. Canımın istediği kadar yatırım yapabilirim diye de asla konuşamazsın. BEYGAZ'da ciddi bir başarısızlık var. Sen doğalgazı veremiyorum diye halkı da üşütemezsin" demişti. Bazı resmi kuruluşların doğalgazının bağlanmadığını öğrenen Vali Özçimen, "BEYGAZ'dan doğalgaz alamayan kaç resmi kuruluş varsa derhal bana yazılı açıklama versin" talimatını vermişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER