Gözlükleri takın Bu fotoğrafa iyi bakın

...

Gözlükleri takın Bu fotoğrafa iyi bakın

HABER: KASIM ŞAHİN

Öncelikle bu fotoğrafı çekip tarafıma gönderen Barış Güzeltürk kardeşime sonsuz teşekkürler. Fotoğrafa bakınca gerçekten ne yazacağımı bilemedim. Burada ister duygu sömürüsü olsun, ister gerçek hayat olsun bana göre bu fotoğraf gerçekten Türkiye’nin acı gerçeğini yansıtan bir gerçek. Bu fotoğraf Salı günü Güzeltürk kardeşim tarafından kar ve yağmur yağışının altında elindeki mandolinle müzik çalıp para kazanmaya çalışan bir çocuğun hikayesiydi. Bizi en çok duygulandıran ise para toplamaya çalıştığı mandolin kutusuydu ve orada “AÇIM” yazısı bulunuyordu. Bu yazı görenleri hem hayretlere düşürdü hem de yüreklere adeta hançer gibi saplandı.

Bugüne kadar çok dilenci çocuk haberi yaptım, bir çok Suriyeli vatandaşların ellerinde, “Evimize ekmek alacak paramız yok” yazılarını gördük. Ama, böylesi gerçekten de çok düşündürücü. Birde bu fotoğrafı ayrı bir özelliği daha vardı. AÇIM diyen çocuk bir gözlükçü dükkanın önünü seçmiş ama arka fonda büyük bir gözlük bulunmakta. Bizde haber başlığımıza, “Gözlükleri takın, bu fotoğrafa iyi bakın” demekten başka bir çare bulamadık. Yorum siz değerli okurlarımıza kaldı. Bu fotoğraf Bolu’ya hiç mi hiç yakışmadı.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2016, 14:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
tarık çiçek
tarık çiçek - 4 yıl Önce

sayın gazeteci bu haberi yapmakla elbetteki kamu hizmeti yapıyorsun ama bir çok kurumu da zan altında bırakıyorsun. bu düdükçü hiç bir devlet kurumuna gidip durumu ile ilgili destek talebinde bulunmuş mu? bunu sordun mu? yap haberi geç olmaz öyle şey. şimdi benim bu açıklamama karşı birileri bir şeyler yazacaktır. yazmadan önce bu vicdan tacirini gördüğünüzde elinizi cebinize biraz derin atın.

İsimsiz
İsimsiz - 4 yıl Önce

gitsin imarethaneden yesin çokmu zor bisey karnim ac yada ekmek parasi icin diyen dilenciye inanmayin devlet imkani olmayan herkesin gida ihtiyacini karsiliyor.bosa vergi odemiyoruz.

SIRADAKİ HABER

banner128