“Güç birliği yaparsak kazanırız”

CHP Bolu il başkanı Fügen Kara “2013 yılında tüm partili ve vatandaşlarımızı sorumluluk almaya, yeni yılda güç birliği yaparak karanlık AKP dönemini sonlandırmaya çağırıyorum” dedi.   CHP...

“Güç birliği yaparsak kazanırız”

CHP Bolu il başkanı Fügen Kara “2013 yılında tüm partili ve vatandaşlarımızı sorumluluk almaya, yeni yılda güç birliği yaparak karanlık AKP dönemini sonlandırmaya çağırıyorum” dedi.

 

CHP Bolu il başkanı Fügen Kara Bolu halkının yılbaşını kutladı. “Yeni bir yıl, yeni bir başlangıç, yeni bir umut demektir.  Her yeni yıl, yeni heyecanların, beklentilerin, mutlu yarınların başlangıcı sayılır.”diyen Kara; “Giden her yılın, geçmişin kötü izlerini de birlikte götürmesi umut edilir.2012 yılını bu duygularla uğurlarken, ne yazık ki, dünyadaki ve ülkemizdeki gelişmeler, insanlığın umudunu gölgelemektedir. Özellikle ülkemizde çözülebilir sorunlara karşı hükümetin duyarsızlığı, halkımızı karamsarlığa itmekte, gelecek kaygısı ve tedirginlik yaratmaktadır. Neredeyse bütün kararlarda sadece Başbakan Tayyip Erdoğan’ın söz hakkının bulunduğu, temel insan haklarının çiğnendiği, adaletsiz yargılamanın doruğa çıktığı, kadına şiddetin tavan yaptığı günümüz Türkiye’si,  özlemini duyduğumuz güzelliklerin çok uzağındadır. Açlıktan, yoksulluktan, terörden ve kötülüklerden arınmış, sevginin, hoşgörünün ve barışın egemen olduğu, Türk insanının onurunun tüm değerlerden üstün tutulduğu bir ülkede yaşayabilmek, bütün vatandaşlarımızın ortak özlemidir. İnsanı mutlu kılan tüm değer ve kavramların temelinde özgürlük ve adalet yatmaktadır.” Dedi.

 

“AKP dönemini sonlandırmaya çağırıyorum”

Kara; “Daha yaşanılabilir, hizmetlerin aksamadan yürüdüğü, diğer kentlerden gelenlerin gıpta ile baktığı bir Bolu’yu hep beraber, el ele baştan kurmak istiyoruz. Bunu yaparken hiç kimsenin dışlanmadığı, özveri ile çalıştığı, demokrasiye ve çağdaşlığa gönülden bağlı tüm partili ve vatandaşlarımızı sorumluluk almaya, yeni yılda güç birliği yaparak karanlık AKP dönemini sonlandırmaya çağırıyorum. Bu çağrım, 2013 yılında barışın, özgürlüğün, demokrasinin, zenginliğin kenti olması için, Bolu’muz içindir. Bu çağrım, meydanlarında, sokaklarında, bahçelerinde parklarında, ‘burası Türkiye’nin en güzel kenti’ diyerek gururla gezebilmek içindir. Bu çağrım, esnafı, işçisi, köylüsü, öğrencisi ile örnek bir kent olmak içindir.” Diye konuştu. CHP Bolu il başkanı Fügen Kara sözlerini şu şekilde tamamladı; “ Bu duygu ve düşüncelerle, yurt içindeki ve dışındaki tüm hemşerilerimizin,  Yeni Yılı'nı kutluyorumYeni Yıl'ın, ulusumuz, ülkemiz, dünyamız ve tüm insanlık için, barışın ve hoşgörünün egemen olduğu, şiddetten ve çatışmalardan uzak güzel günleri birlikte getirmesini diliyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128