Güldane ŞAHİN adaylığını açıkladı

Bu günü kadar CHP’nin hemen hemen her toplantısına katılan ve CHP’ye gönülden bağlanan, partililerle birlikte adım atmadık yer bırakmayan CHP sevdalısı Güldane Şahin, yazılı bir açıklama yaparak, “Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Dünyada hiç bir milletin kadını, ben Anadolu Kadınından fazla çalıştım. Milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte Anadolu Kadını kadar emek verdim, diyemez!" sözüyle çıktığım bu yolda pazar günü yapılacak Merkez İlçe Kadın Kolu kongresinde başkan adaylığımı Bolu kamuoyuna bildiriyorum” dedi.

Güldane ŞAHİN adaylığını açıkladı

Haber: Kasım ŞAHİN

Şahin, başkan adaylığı konusunda açıklamasını şöyle sürdürdü; Türkiye'de artık her gün kadın cinayetlerinin ve kadına şiddetin arttığı haberlerini üzülerek takip ediyoruz. AKP'nin iktidarı dönemi boyunca her türlü kadın haklarının ihlali normalleşti. Biz kadınlar yolda yürürken bile korkarak adım atıyoruz ve bunu kaderimiz gibi yaşamak zorunda bırakılıyoruz. İşte Türkiye'nin kadınları bu şekilde kaderine mahkum edildiği ve bunu kendime yediremediğim için elimi taşın altına koyuyorum. 16 senedir içinde aktif olarak bulunduğum Cumhuriyet Halk Partisi'nde kadın kollarında ve çeşitli kademelerde defalarca yönetimler içerisinde bulundum ve ilk kez başkanlığa aday oluyorum.

Üyelerimizin, 27 Aralık 2015 Pazar günü, saat 12.00-16.00 arası yapılacak Merkez İlçe Kadın Kolu Kongresine katılımlarını ve oylarıyla destek vermelerini bekliyorum. Tüm kadın üyelerimizin çıktığımız bu yolda bizleri yalnız bırakmayacağından hiç bir şüphem yok. 

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2015, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128