Gülen Annelerle, Gülen Bir Dünya

Memur-Sen Konfederasyonu, Bolu kadınlar komisyonu başkanı Şule Aslan annelerin toplumdaki yeri ile ilgili bir basın açıklaması yaparak “Anne” olgusuna dikkat çekti.

Gülen Annelerle, Gülen Bir Dünya
 Haber; Duygu Kaya

 

Memur-Sen Konfederasyonu, Bolu kadınlar komisyonu başkanı Şule Aslan Anneler günü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı. Aslan ‘Annelerimizin anneler gününü, bizler Memur-Sen Ailesi ve Memur-Sen Kadın Komisyonu olarak bir şenlik günü, bir coşku bayramı olarak kutlamak istemekteyiz. Bu nedenle elleri bereketli, dilleri şerbetli annelerimizin Anneler Günü Kutlu olsun diyoruz. Ancak tüm bu temennilerimize rağmen, annelerimizi ağlatan gerçekleri yok sayamıyoruz. Ve artık anneler ağlamasın diyoruz. Bunu sadece anneler için istemiyoruz. Çocuklarımız ağlamasın, erkeklerimiz ağlamasın, toplum ağlamasın dediğimiz için diyoruz. Ancak bunun için toplumun tüm kesimlerinin ortak bir duruş ve hareket sergilemesi gerektiğini düşünüyoruz. Biliyoruz ki bu toplumda, konusu farklı da olsa, kaygısı insan olan, barış ve uzlaşı olan birbirinden değerli Sivil Toplum Kuruluşları bulunmakta. Evet, bu yüzden bu kuruluşlara da toplum da bugün gelin ortak dilimiz üzerinden, barışın dili üzerinden, adil ve müreffeh Türkiye ve dünya hedefi üzerinden hep beraber anneleri ağlatmayalım diyoruz. Anneler çok şeyden dolayı ağlamakta... Engelli anneler; engelleri dolayısıyla yaşam içinde var olma mücadelesi verdikleri için ağlamakta. Bu yüzden, Engelleri hep beraber engel olmaktan çıkaralım, engelli anneler ağlamasın diyoruz. Şiddet mağduru anneler, olumlu birçok yasal adıma rağmen, halen zihinlerdeki vahşet önlenemediği için ağlamakta. Gelin ortak bir pozitif zihniyet platformu geliştirelim, şiddet mağduru anneleri artık ağlatmayalım diyoruz. Emeği ucuz taşeron işçi veya kayıt dışı işçi olarak sömürülen anne modern köle olarak ağlamakta. Anneler modern köle olarak ağlamasın,  diyoruz. Başörtülü çalışan anneler, başörtüsü zulmünden dolayı ağlamasın, artık gereken yasal düzenleme yapılsın diyoruz.” Dedi.

 

Dert bizde ama derman da bizde

 

Aslan; “Bireysel ve toplumsal bu kadar yüksek değerlere sahip annelerimizin gözyaşını dindirerek daha müreffeh bir Türkiye, daha barış içinde bir dünya ancak ve ancak bizlerin avuçlarından filizlenecektir. Dert bizde ama derman da bizde. O halde merhem için gelin hepimiz birer Lokman Hekim olalım diyoruz. Gelin yarınlar için hepimizde var olan iyi niyet, samimi duruşla birlikte adım atalım, bu günü, bu bildiriyi bu yolda bir adım olarak görelim diyoruz. ‘’ Diye konuştu.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2013, 18:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128