Gülen’den FETÖ üyelerine mesaj var

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), "çatı yapılanması"na ilişkin, 34'ü tutuklu 119 sanığın yargılandığı davada, itirafçı olan sanık S.T, örgüt elebaşı Fetullah Gülen’in cezaevindeki örgüt üyelerine mektupla çeşitli mesajlar gönderdiğini belirtti.

  Gülen’den FETÖ üyelerine mesaj var

Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nce yapılan duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile yakınları ve avukatları katıldı. Mahkeme Başkanı Seyfi Han, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak isteyerek itirafçı olan S.T'nin, Bolu il Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'nde verdiği ifadenin dosyaya yeni eklenen bölümünü okudu.

"Mektup yoluyla gelen mesajların okunduğuna şahit oldum"

S.T ifadesinde, cezaevinde bulunduğu sürede, içerideki bazı kişilerin sürekli olarak bu operasyonların sona ereceği yönünde beyanlarda bulunduğunu aktararak, "Fetullah Gülen'den şahısların görevlerine iade edileceğinin müjdelendiği yönünde mesajların cezaevinin içerisine mektup yoluyla geldiğine ve bu mesajların içeride bulunan şahıslar arasında dolaştırıldığına ve okunduğuna şahit oldum. Bu mesajların halen cezaevinde bulunduğunu düşünüyorum" dedi.

Bu mesajları, kendisiyle aynı koğuşta kalan Akif Kurtoğlu, Yusuf Ataoğlu ve Mahmut İnceel'in elinde gördüğünü de anlatan S.T, tutuklu bulunan kişilerin "çözülmesini engellemek" adına insanların umutlandırıldığını kaydetti.

S.T'nin beyanlarında, şu ifadeler yer aldı:

"İçerideki şahıslar diğer cezaevlerinde görülen rüyalardan bahsederek iyi günlerin geleceği şeklinde içerideki diğer kişilerin morallerini yüksek tutmaya çalışıyorlardı. Bu rüya meselesini en çok dillendiren şahısların başında Akif Kurtoğlu geliyordu. Bu mesajlar ve rüyaların anlatımıyla içerideki şahısların moral motivasyonunu yüksek tutarak örgütsel çözülmenin önüne geçiyorlardı. Ayrıca koğuşlar içerisinde bulunan mazgallar ile yan koğuşlarla haberleşme sağlanıyordu. İçerideki şahıslar sık sık revir, psikolog ve diş muayenesine çıkarak muayeneden önce bekleme sırasında diğer mahkumlarla irtibata geçiyorlardı. İçeride bulunan şahıslara yukarıda anlattığım hususlarla bir nevi baskı yaparak, itirafçı olmayı düşünen mahkumların, 'insanların vebaline girileceği ve ahiretlerini yakacakları' şeklindeki söylemlerle çözülmelerin önüne geçiyorlardı. Bu konuda konuşan şahıslar Akif Kurtoğlu, Mahmut İnceel, M.B. isimli şahıslardır. Ayrıca koğuş içerisinde bulunan televizyonlarda genelde muhalif kanallar ile yayınlar izlenir. Cumhurbaşkanımız televizyona çıktığında kanal değiştirilirdi"

.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2018, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER