Gülez halkın içinde adaylığını gümbür gümbür açıkladı…

MHP eski İl Başkanı ve aynı zamanda MHP Bolu belediye Başkan adayı Şükrü Gülez, parti binasında yapacağı milletvekilliği aday adaylığı açıklamasını izdiham nedeniyle İzzet Baysal Caddebi üzerinde yapmak zorunda kaldı. Duygusal ve bir o kadar da isyan edercesine açıklamada bulunan Gülez, Ad gününü de cadde üzerinde partililerle birlikte kutladı. Gülez, konuşmasında Ak Parti Hükümetine sert sözlerle yüklendi. Gülez, aday adaylığı açıklamasını dedesine verilen Gazilik Madalyasını göğsüne takarak yaptı.

Gülez halkın içinde adaylığını gümbür gümbür açıkladı…

Haber: Kasım ŞAHİN

Milletvekili torunu olarak MHP Bolu’dan dedesi gibi milletvekili olmak için aday adaylığını açıklayan Şükrü Gülez, kendisine destek veren çok sayıdaki partililere ve Bolulu vatandaşları şöyle seslendi; “Bugün burada Türk milliyetçiliği ve iradesini ortaya koymak, bu ülkenin bu milletin birliğini bütünlüğünü haykırmak, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ilelebet daim olacağını haykırmak, ay yıldızlı bayrağın göklerden inmeyeceğini yanına başka bir bayrağın taşınmayacağını haykırmak için toplanmış bulunuyoruz. Bugün mevcut siyasi erki elinde bulunduran siyasi partinin iktidarın izlemiş olduğu gayri milli ve bölücü politikalar neticesinde bugün ülkemiz vatanımız bölünmenin eşiğine gelmiştir. Bu günün şartlarının geçmişteki mütareke dönemi şartlarından farkı yoktur. Milli mücadele öncesi dönemimizle aynı şartları bugün yaşamaktayız. Tarihin bir tesadüfüdür ki bundan 95 yıl önce 23 Nisan 1920 tarihinde Bolu’da milli mücadelenin önderliğini yapan dedem Mehmet Şükrü Gülez, o gün Atatürk tarafından Bolu İsyan Bölgesi olduğu için Bolu’ya yollanmış, o isyanın bastırılması noktasında dedem görevlendirilmiştir. Buraya geldiğinde işgal güçlerinin yerli işbirlikçileri tarafından dedem bıçaklanarak yaralanmış ve TBMM’nin ilk gazi milletvekili olma şerefine erişmiştir. Bu özelliğinden dolayı da Mustafa Kemal’in irtifasına mazhar olmuş ve TBMM’nin gazi meclis olmasına sebep olmuş değerli bir milletvekiliydi. Göğsümde Taşıdığım madalya dedemden babama, babamdan da bana kalan bir madalyadır. En kıymetli hazinemdir onu gururla taşıyorum. Bugünün manasına önem vererek bu madalyonu taşıma arzusu duydum. Buradan ikinci Kuvay-i Milliye meşalesini Bolu’dan ateşlemek üzere huzurunuzda bulunuyorum. Cenabı Allah bu milleti böldürmeyecektir” dedi.

BÖLÜNMEYE VE PARÇALANMAYA KARŞI MÜCADELE VERECEĞİM

Gülez, açıklamalarını şöyle sürdürdü; İçinde taşıdığımız bu ruhu herkese yansıtmak zorundayız. Sizlerin vereceği destek neticesinde Bolu’dan milletvekili olarak Ankara’ya gidecek ve bu ülkenin bölünmesine ve parçalanmasına karşı gereken mücadeleyi sizler için vereceğim. Adalet ve Kalkınma Partisi izlemiş olduğu gayri milli ve bölücü politikalar neticesinde Türk milli kimliğimize zarar vermekte, Türk ordusunu yok saymakta, Türk milliyetçiliğini ayaklar altına almaktadır. Bugünün şartlarında MHP halkından aldığı rüzgarla yelkenlerini şişirdi iktidar hedefine doğru yola çıktı. MHP’nin bu gelişimi gören Cumhurbaşkanı ve hükümet üyeleri her ne hikmetse bütün bu bölücü politikaları bırakıp birden ayakları altına aldıkları Türk milliyetçiliğini başlarının üstüne çıkarmak gibi bir riyakarlıkta bulunuyorlar. Bunlar artık Türk halkını kandıramayacaklar.

BİR TOZ DAHİ KOPARAMAYACAKLAR

17-25 Aralık’ta siyaset sahnesini etkisi altına alan hırsızlıklar, arsızlıklar, yolsuzluklar, son günlerde izlediğim Bülent Arınç ile Melih Gökçek arasında ki polemikle tekrar ortaya çıkmış ve bu ülkenin toprakları parsel parsel pazarlanmıştır. Gerçek manada bugün Türkiye’de dik duruşunu gösteren bu ülkenin çimentosu pozisyonunda ki MHP var olduğu müddetçe hiç kimse bu ülkenin topraklarından bir toz dahi koparamayacaktır. Allahın izni ile iktidar hedefimize son sürat gidiyoruz. Bolu’da birinci parti olacağız. Halkımız bu teveccühü gösteriyor. Mensubu olmaktan gurur duyduğum MHP’den aday adayı olarak karşınızda bulunuyorum. Sizlerin vereceği destek ve genel merkezin yapacağı değerlendirme neticesinde sıralamadaki yerim ne olursa olsun partim için ülkem için var gücümle çalışacağıma hepinizin huzurunda namusum ve şerefim üzerine yemin ediyorum.

LAĞIM PATLAMIŞTIR

Ülkemizde artık bir lağım patlamıştır. Bu lağım pis kokular yaymaktadır. Bu lağım Arınç ve Gökçek arasındaki sözlü düello ile iyice ortaya çıkmıştır. Bunun hesabı sorulacaktır. Bugün şahadetinin 5. yılı münasebeti ile lise ve üniversite çağlarımda reisim olan, ahde vefa duygusu olan her ne kadar ayrı partide de olsak her zaman birbirimizle görüştüğümüz önemli bir dava adamıydı. Onu hepinizin huzurunda rahmet minnet ve özlemle anmak istiyorum. Ruhu şad olsun Allah mekanını cennet etsin. Mevcut siyasi iktidarı da bu anlamda şahadetine sebep olan şeylerin ortaya çıkması hususunda uyarıyorum. Bu davanın hepimiz takipçisiyiz. Allahın izni ile MHP’nin iktidarında bütün bu pislikler ortaya çıkacak neyin ne olduğunu halkımızın gözü önüne hep beraber sereceğiz. Benim mazbut, dürüst, temiz, Ak Partiye bir gaflete düşüp oy veren değerli hemşerilerime yalvarıyorum. Ülkemizin bu ihanet otobanında 7 Haziran seçimleri son çıkış noktasıdır. Bu manada halkımızın bize destek vermesini rica ediyorum. Hepinizin bildiği gibi Ak Partiye Bolu halkı her zaman Türkiye ortalamasının üstünde bir destek vermiştir. Bu verilen desteğin eğer onda birini mevcut siyasi iktidar, parlamento çoğunluğunu elinde bulunduran iktidar Bolumuza vermiş olsaydı Bolumuz bugün değil bölgesinin değil Türkiye’nin dünyanın en güzel şehirlerinden biri olurdu. Bolu’yu Boluluların yaşayacağı, Bolu’dan göçün engelleneceği bir vilayet haline dönüştürmek istiyoruz. Bugün ilçelerimizin hepsi hayalet şehirler haline dönüştü. Hiçbir gelişim kaydedilmiyor. Biraz Bolunun içinde üniversite münasebeti ile bir gelişim var. Onun haricinde ilçelerimizin hepsi çok sıkıntılı bir durumda. Bolu’yu hayvancılık, tarım, tarıma dayalı sanayi, turizm alanlarında gelişime uygun programlarımız ve planlarımız olacaktır. Bolu’yu Türkiye’nin ve dünyanın gözbebeği haline dönüştüreceğiz. Cenabı Allah girdiğimiz bu yolda bizleri muvaffak etsin. Konuşmanın ardından MHP Bolu İl Başkanı Mehmet Aydın ile partililer Gülez’e doğum günü sürprizi yaparak, üzerinde Gülez’in resmi bulunan büyük bir pasta getirdiler. Doğum günü pastası toplu halde kesilerek ikram edildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2015, 09:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÖZ BOLULU
ÖZ BOLULU - 6 yıl Önce

chp hayırlı olsun

ahmet
ahmet - 6 yıl Önce

öz bolulu canın pasta cekti sanırım tamam şükrü başkanım secimden sonra sana ucundan azık yalatır kafana takma böyle şeyleri bende sapına kadar boluluyum saygılar selamlar olsun

ÖZ BOLULU
ÖZ BOLULU - 6 yıl Önce

ahmet adına yakşır bırşeyler yazarsan adam sanarlar edepsizce yazarsan cevap alırsin ben ozan arifin sefainin ülkücüsüyüm tanju özcan beyi millet vakili yapan mhp hoş tanju beydende rahatsız değilim tanju beye hayırlı olsun senin gibi mep lilerde daha çok yalar

SIRADAKİ HABER

banner128