Güllü Yaman; “Atatürk’e uzanan elleri kıracağız”

Cumhuriyet Kadınları Bolu Şubesi Denetleme Kurulu Başkanı Güllü Yaman, Seben ilçesi Değirmenkaya köyündeki atıl durumda bulunan ilkokulun bahçesinde bulunan Atatürk büstünün yerinden sökülerek bir kenara atılması konusunda sert açıklamada bulunarak, “Bu çirkin saldırıyı yapanların derhal bulunup gerekli soruşturmanın yapılmasını ve suçluların cezalandırılmasını yetkililerden istiyoruz. Atatürk’e uzanan elleri kıracağız” dedi.

Güllü Yaman; “Atatürk’e uzanan elleri kıracağız”
Haber: Kasım ŞAHİN

Yaman, Atatürk büstüne yapılan çirkin saldırı konusunda şu açıklamada bulundu; Bolu’nun Seben İlçesine bağlı Değirmenkaya köyünde  ilkokulun önünde bulunan Atatürk büstünün tahrip edildiği yerinden sökülerek bahçeye atıldığı haberini üzüntüyle okuduk.

Bu çirkin saldırıyı yapanların derhal bulunup gerekli soruşturmanın yapılmasını ve suçluların cezalandırılmasını yetkililerden istiyoruz.

Atatürk büstlerine yapılan saldırılarla Atatürk’ü yok edilemezsin. Çünkü halkımız Atatürk’e büyük sevgi ve saygıyla bağlıdır milletimiz bunun hesabını mutlaka sizden soracaktır.  Atatürk büstlerine yapılan saldırı, yapılan saygısızlık Atatürk’e değil bu Türkiye Cumhuriyeti Devlet’ine, Türk Milletine, yani hepimizedir.

Atatürk heykellerini parçalayarak unutturabileceklerini sananlar.  Yıkmaya çalışılan her Atatürk Heykelinin hesabını sormak  için  bizler buradayız. Atatürk’e uzanan elleri kıracağız. Atatürk demek özgürlük demektir, hür yaşamak demektir. Atatürk varsa laiklik vardır. O yalnızca milletimizin değil tüm mazlum halkların önderidir.

 Atatürk özgürlük ve Cumhuriyet demektir. Birliğin ve kardeşliğin özgürlük taleplerinin ulusal yurttaşlık bilincinin ve antiemperyalizmin simgesidir. Ulus devlettir. Atatürk’e karşı girişilen mücadele birliğe, kardeşliğe, halka ve devrime yönelik bir girişimdir. Biz Cumhuriyet Kadınları Derneği olarak her zaman ve her dönemde milli değerlerimize sahip çıktık. Çıkmaya da devam edeceğiz. Onları canımız pahasına koruyup yücelteceğiz.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2016, 17:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128