Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin: “MHP TABANINDAN BÜYÜK DESTEK ALACAĞIZ”

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Ak Parti’nin seçim çalışmalarına destek vermek üzere Bolu’ya geldi. Beraberindeki kalabalık partili grubu ile Cumhuriyet Caddesi’nde esnaf ziyareti gerçekleştiren Bakan Yardımcısı Metin, Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’a özellikle MHP tabanının büyük destek vereceğini belirterek “İnşallah yüzde 60-70 arasında Bolu’dan o büyük desteği bekliyoruz” diye konuştu.

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin: “MHP TABANINDAN BÜYÜK DESTEK ALACAĞIZ”
Ak Parti Bolu İl Teşkilatı, tarihi Cumhurbaşkanlığı seçimine sayılı günler kala çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bolu İl Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanlığı’nca belirlenen program dâhilinde Bolu’yu karış karış gezerek Ak Parti’nin köşk adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek isteyen siyasiler bu hafta sonunda da boş durmadı.

Cumartesi günün saat 16.00-20.00 saatleri arasında gerçekleşen çalışmalarda destek vermek üzere Bolu’ya gelen Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin, İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, Belediye Başkan Yardımcısı Op. Dr. Hüseyin İka ve çok sayıda partili katıldı. Milletvekilleri Ali Ercoşkun ile Fehmi Küpçü ise ilçelerde gerçekleştirdiği saha çalışmaları nedeniyle yer almadı.

Bakan Yardımcısı Metin ile İl Başkanı Coşkunyürek’in de aralarında bulunduğu partililer cadde esnafını tek tek dolaşarak Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için destek istedi.

Burada gazetecilerle de bir araya gelen Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin, yaptığı açıklamada, partisinin Bolu’daki çalışmalarına destek vermek üzere geldiğini belirtti. Ziyaretlerde esnafın ve karşılaştığı insanların tepkisinden memnun olduğunu belirten Bakan Yardımcısı Metin, “Her şey çok güzel gidiyor. Ak Parti kurulduğundan bu yana hem Başbakanımıza, hem de partimize büyük bir güven var ve bu güven artarak devam ediyor. Genel Başkanımız millete sevdalı,  milletin gönlünde taht kurmuş bir insan ve bunu da 2002’den beri girdiği tüm seçimlerde ispatladı. Ondan önceki siyasi geçmişinde de aldığı her görevi başarıyla yerine getiren ve milletine hizmet noktasında da gecesini gündüzüne katan bir insan. 12 Yılda Türkiye’nin geldiği nokta ortada. Milletimiz bunu çok iyi görüyor, takdir ediyor ve destek veriyor” diye konuştu.

“MİLLETİMİZDEN İNŞALLAH YÜZDE 60’IN ALTINA DÜŞMEYECEK DESTEK BEKLİYORUZ”

Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesiyle birlikte Türkiye’de yeni bir dönem başlayacağını belirten tecrübeli siyasetçi, konuşmasına şöyle devam etti:  “Milletimizden inşallah yüzde 60’ın altına düşmeyecek destek bekliyoruz. Bolu’da hep bu desteğin en büyük parçalarından bir tanesi oldu ve her zaman artarak bu desteği devam ettirdi. Bu gezilerimiz de gördüklerimiz de bunu bizlere tekrar gösteriyor. Millete hizmet yolunda duruşuyla, çabası ve gayretiyle Başbakanımızın milletimizin gözünde büyük bir sevgisi olduğunu görmekteyiz. İnşallah Cumhurbaşkanlığını devraldıktan sonra da inanıyorum ki her zaman ki farklılığını ortaya koyarak ülkemizi daha yukarılara taşıyacaktır. 

“ÇATI ADAYININ YOLDA YÜRÜYECEK HALİ YOK”

Biliyorsunuz muhalefet partileri uzun süre aday bulamadılar. Sayın başbakan üzerinden bir takım kampanyaların olması yönünde bir takım serzenişte bulundular. Böyle bir acizlik içindelerdi. En azından iyi kötü bir aday buldular o aday ile acizliklerinden kurtulmuş oldular. Mevcut adayında yolda yürüyecek hali yok ve vatandaşta bunu görüyor. İnsanımız dinamik ve deyim yerindeyse vurdum mu ses getirecek bir Cumhurbaşkanı arzu ediyor. Böyle bir Cumhurbaşkanı profili de sadece Sayın Başbakanımızda olduğunu herkes kabul ediyor.

“EN AZ YÜZDE 60 ORANINDA DESEK BEKLİYORUM”       

Bolu’dan en az yüzde 60 oranında destek bekliyorum ben. Bundan önceki seçimlerde aldığımız oy oranına bakıldığı zaman 10 Ağustos’ta daha da üzerine koyacağını düşünüyorum. Özellikle MHP tabanından büyük destek alacağımızı düşünüyorum. Bu da yüzde 60’ın üzerinde oy alacağımızı gösterir. İnşallah yüzde 60-70 arasında Bolu’dan o büyük desteği bekliyoruz.”

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2014, 20:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fazıl ŞOLPAN
Fazıl ŞOLPAN - 6 yıl Önce

milliyetçiliği ayaklar altına aldık.türk diye bir ırk yoktur.diyenlere mhp den oy gelmez.

SIRADAKİ HABER