Gündemde AİBÜ sorunu

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğrenci Konseyi seçimlerine tepkiler çığ gibi büyüyor. Konsey seçimlerinin geç duyurulması sosyal medyada büyük ses getirdi. Öğrenciler dahil olmak üzere bir çok sivil toplum örgütü bu olaya tepki gösterirken twitter da 9. sıradan Türkiye gündemine girdi.

Gündemde AİBÜ sorunu

Haber: Erdal Tanrıverdi

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğrenci Konseyi seçimlerine tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. 17 Kasım tarihinden itibaren başlayan seçimlerin duyurusu yine aynı tarihte yapılmıştı. Bunun üzerine öğrenciler ve sivil toplum örgütleri sosyal medya yolu ile tepki göstermeye devam ediyor. "AİBÜ'de Konseyde Kirli Oyun" başlığı ile Türkiye sıralamasında 9. sıradan gündeme oturdu.

ÖĞRENCİLER TEPKİLİ

Atılan tweetler de bir çok öğrenci bu olaya büyük tepki gösterdi. Ülkü Ocakları'nın başlattığı gündem çalışmasında bir çok öğrenci "AİBÜ'DE Konseyde Kirli Oyun" başlığı altında tepkilerini gösterdi. Seçimin duyurusunun seçimin olacağı gün yapıldığını söyleyen öğrenciler, duyurunun da bazı fakültelerde yapıldığını bazı fakültelerde ise adının dahi duyulmadığını iddia etti. Okulun resmi sitesinden de duyuru yapılmadığı dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2016, 10:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
bolulu
bolulu - 4 yıl Önce

arkadaş seçimlere karşı olduğunu söyleyen bir rektörden ne beklenir. adam aleni seçişiz, dikensiz gül bahçesi istiyor, yani birileri tarafından atanmayı bekliyor. hadi oradan demezler mi adama

SIRADAKİ HABER

banner128