Güzel bir yasak

Bolu’da güzel bir yasak daha başladı. İl Trafik Komisyonu Perşembe günü bir karar alarak trafiğe kapalı alan olan İzzet Baysal Caddesine Cuma gününden itibaren elektrikli motosikletlerin girişi ve sürüş yapması yasaklandı.

 Güzel bir yasak

ÖZEL HABER: Kasım ŞAHİN

28 Ağustos 2012 tarihinde Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz talebi üzerine İl Trafik komisyonu tarafından İzzet Baysal Caddesinin araç trafiğine kapatılması ve yolun sadece yayalar, bisikletli ve elektrikli motosiklet kullanan vatandaşlar tarafından kullanması kuralı getirilmişti. Ancak, son zamanlarda sesiz sedasız cadde üzerinde sürüş yapan motosiklet yüzünden meydana gelen kazaların ardından Perşembe günü valilik binasında toplanan İl Trafik Komisyonu yeni bir karar alarak Cuma gününden itibaren İzzet Baysal Caddesi üzerinde elektrikli motosiklet kullanıma yasak getirdi.

Alınan karar Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğüne tebliğ edildi. Trafik ekiplerinin hafta sonundan itibaren cadde üzerinde uygulama yapacağı, cadde üzerinde elektrikli motosiklet kullanan sürücülere kanun maddesi çerçevesinde para cezası keseceği ve hatta elektrikli motorları trafikten men etme yoluna bile gidileceği öğrenildi. Duyarlı vatandaşların ve elektrikli motosiklet kullanan vatandaşların hafta sonundan itibaren İzzet Baysal Caddesi üzerinde sürüş yapmamalarını uyarıyoruz.   

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2014, 18:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
emir
emir - 6 yıl Önce

kafayı bisiklet yoluyla bozdular sanki bolunun başka sorunu kalmadı

erol
erol - 6 yıl Önce

harika bir haber cok uyuz oluyordum. kac defa şahit oldum cocuklara carpacaklardı.tşkler

muharrem özdal
muharrem özdal - 6 yıl Önce

ilk mavi boya ile böyle bir tahsisat yapıldığında ,yaralanmalı ve ölümlü kazaların olabileceği kuvvetle muhtemel olduğunu ve sn belediye başkanının en büyük hatalarından biri olduğunu ve bir an evvel bu hatadan dönmesi gerektiğini yorum olarak yazmıştım.bu gün il trafik komsiyonunun elektirikli motosiklet yasaği getirdiğini sevinerek okudum .ne varki yine eksik bir karar ,o yasaği hizla pervasizca giden bisiklet sürücüleri içinde alinmasi gerekmiyormu sn komsiyon

SIRADAKİ HABER

banner128