Güzel ziyaretler...

Hafta başında İstanbul Bolulular Platform Yönetim Kurulu üyeleri, Ankara’da bir dizi görüşme ve ziyaretlerde bulundular. Platform Başkanı Mustafa Özkul başkanlığında yapılan ziyarete Av. Ramazan Açıkgöz, Av. Celal Sis, Recep Demir, Serkan Bilir, İsmail Cantürk, Kemal Kaya ve Recep Aydoğanlı katıldı.

Güzel ziyaretler...
Bolu dışında yaşayan hemşerilerimizin öncelikle kendi aralarında tanışıp kaynaşmaları, dayanışma içine girmeleri, memleketimiz ile kalbi ve fiili bağlarını korumaları, hem birbirlerine hem de memleketimize katkı sunmaları, doğup büyüdükleri, yetiştikleri topraklara hizmet etmelerine vesile olma amacıyla hareket eden İstanbul Bolulular Federasyonu, Bolulu Bakan Yardımcıları ile, bürokraside etkin konumda olan kimi Bolulu hemşerilerimizi ziyaret etti.  

 İlk ziyaret Türker’e yapıldı

Ziyaretler, Sabah 9:00 da Vakıflar Genel Müdürlüğü, Genel Md. Yardımcısı Rifat Türker ile başladı. Genel Md. Yardımcısı, Vakıfların yaptığı çalışmaları anlattı  ve ziyaretten dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti. Dörtdivan’da bulunan, Vakıflar Genel Müdürlüğünce restore edilen   Caminin, çok özel bir cami olduğunu, sanat tarihi açısından da değerli olduğu bilgisini verdi.    Ardından Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı İlhami Türker ziyaret edildi.

 Yılmaz’ı unutmadılar

Saat 11:00 Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz ziyaret edildi. Sayın Bakanımız bakanlık çalışmaları ve bakanlık olarak Bolu ve Gerede’ye yaptıkları tesisler hakkında bilgi verdi.

 Başarılı Başkan heyeti ağırladı

Saat 12:30’da Altındağ Belediyesine geçildi. Belediye Başkanımız Veysel Tiryaki ile görüşüldü. Ankara’nın, hatta ülkemizin en başarılı belediye başkanlarından olan Başkanımız, Altındağ’ın dönüşümü hakkında bilgi verdi ve İstanbul Bolular Platform , birlik beraberlik içinde yaptığı güzel çalışmaları takip ettiğini, budan çok memnun olduğunu, İstanbul’da yapılan bu çalışmaların örnek teşkil ettiğini ifade etti ve ardından heyete öğle yemeği ikram etti. Altındağ Belediyesinin Hamamönünde yaptığı dönüşüm incelendi  ve Osmanlı / Türk evleri ziyaret edildi.

 Heyet yemeğin ardından öğle namazına Tacettin Dergahına geçti ve öğe namazını burada ifa ettikten sonra, Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un ruhuna Fatihalar okundu, rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun burada bulunan kabri ziyaret edildi.

 Daha sonra İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürü Ali Fidan ziyaret edildi. Mahalli idareler ve sorunları ve memleketimiz hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.

 Ziyaretler Metin’le son buldu

Ardından Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcımız Fatih Metin ziyaret edildi. Sayın Bakanımız her zamanki sıcaklığı ile heyeti Akşam yemeğinde ağırladı. Bakanlık çalışmaları hakkında bilgi verdi ve Bolu ve sorunları, Bolu’nun gelişimi ve projeler üzerinde konuşuldu. Bu arada İstanbul Bolulular Platformu  Fatih Bey adına İstanbul’daki ağaçlandırma çalışmaları kapsamında adına diktirdikleri fidan dikim sertifikasını takdim ettiler. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2015, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128