Haberimiz ses getirdi Pazar yeri asfaltlandı

Olay Gündem Gazetesi olarak iki hafta önce gündeme getirdiğimiz Pazar yerindeki çukurların hem pazarcı esnafı hem de pazara çıkan vatandaşları zor duruma düşürdüğü haberimiz ses getirdi. Belediye haberimiz üzerine Pazar yerini asfaltladı.

Haberimiz ses getirdi Pazar yeri asfaltlandı

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Belediyesi tarafından Pazar yerinin arka kısmındaki alanın üstü kapatılırken, yolların çukur tarlasına dönmesi hem pazarcı esnafını hem de pazara çıkan vatandaşları zor duruma düşürüyor.

Pazarcı da vatandaş da şikayetçi, Dikkat düşme tehlikesi var! başlıklı haberimiz şu şekilde yayınlanmıştı;

 

Pazartesi günleri kurulan pazartesi pazarında her geçen gün yoğunluk artarken, sorunlarda bitmek bilmez oldu. Havaların yağmurlu ve kar yağışlı olduğu zaman pazarcı esnafının ve alışverişe gelen vatandaşların ıslanmaması için Bolu Belediyesi Pazar yerindeki alanın üstünü kapatarak, güzel bir tedbir aldı. Ne var ki yollar ise gözden kaçtı.

Kapalı Pazar alanının arka kısmının da kapatılması sorunların bitmesine neden olmadı. Alan kapatıldı fakat yolların çukurlu olması nedeniyle özellikle Pazar arabasıyla alışverişe çıkan vatandaşların çukura girmesiyle düşmelerine neden oluyor.

Pazarcı esnafı kış ayları gelmeden önce Belediyenin bir an önce asfaltlama çalışması yapılmasını isteyerek; “Bir çok yaşlı vatandaşımız yolların çukurlu olduğunu fark etmeyerek çukurlar yüzünden düşüyorlar ve yaralanıyorlar. Biz pazarcı esnafı olarak bölgenin hemen asfaltlanmasını istiyoruz. Kış günleri ve yağmurlar başlamadan bu iş bitsin. Yağmur yağdığında da çukurlar su doluyor ve tehlikenin boyutu daha da artıyor” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

İŞTE HABERİMİZİN KARŞILIĞI

Bolu Belediyesi asfalt ekiplerince her hafta binlerce kişinin pazar ihtiyaçlarını karşıladığı semt pazarında asfaltlama çalışması yapıldı.

Bolu Belediyesi ilkbaharda havaların ısınmasıyla birlikte başladığı asfalt harekâtında hız kesmiyor! Aylardır gece-gündüz demeden özveriyle çalışan Bolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı asfalt ekipleri, dün de pazaryerinde asfaltlama çalışması yaptı. Özellikle Pazartesi günleri binlerce kişinin alışveriş yaptığı pazaryeri, bir gün süren çalışmalar sonrasında daha modern bir görünüme kavuştu. Yaptığımız haberlerin karşılığını almak bizleri de Bolu halkını mutlu etmenin sevincini bir kez daha yaşamış olduk.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2017, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER