banner120

Hafriyat araçlarına “araç takip sistemi” zorunluluğu

Bolu Belediyesince, şehirde hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atığı taşıyacak taşıma izin belgeli araçlara "araç takip sistemi" cihazı takılması zorunluluğu getirildiği bildirildi.

Hafriyat araçlarına “araç takip sistemi” zorunluluğu

Haber: Aysun Beykoz

Bolu Belediyesinden yapılan açıklamada, şehirde inşaat sektörünün hareketlenmesi ve yapılaşmanın artmasıyla birlikte hafriyat, inşaat ve yıkıntı atıklarında artış meydana geldiği vurgulandı. Belediye tarafından aktarılan açıklamada, hafriyat, inşaat ve yıkıntı atıkları için döküm alanları belirlenmesine rağmen, tarım ve orman alanları ile dere gibi yerlere yapılan kaçak dökümlerin çevre ve görüntü kirliliğine neden olduğuna dikkat çekildi.

Yapılan açıklama kapsamında, "Söz konusu kirliliği engellemek için hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atık taşıyıcılarını denetleme görevinin tam olarak yerine getirilmesi amacıyla ilimiz sınırları içerisinde hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atığı taşıyacak taşıma izin belgeli araçlara belediyemizin sistemine uyumlu araç takip sistemi cihazının takılması zorunlu hale getirilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Ayrıca, karara uymayanlara Çevre Kanunu gereğince 360 bin liraya kadar cezai işlem uygulanacağı kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2021, 13:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124