Hak Ve Özgürlüklere İndirilen Çekiç

Ersan Türkoğlu

 Hak Ve Özgürlüklere İndirilen Çekiç

AKP’nin kutuplaştırıcı politikaları yüzünden Diyarbakır karpuzu misali, ortadan ikiye, bölündü ülkemin insanı.

Birinin “ak” dediğine öbürünün “kara” demesine alıştık alışmasına da, gittikçe büyüyen nefret duygularının pratiğe yansımasına alışmak kolay değil…

TBMM çatısı altında şu son yaşanan olaylardan sonra insanın bedenini baştan aşağıya gelecekle ilgili kaygılar sarıyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ’’Ya çıkacak, ya çıkacak’’ sözünü , ’’Ya çıkacak! Ya ÇEKİÇ!’’ diye anladığını tahmin ettiğim çok heyecanlı bir Karadenizli milletvekili, muhalefet milletvekillerine tokmak ile saldırarak yaralanmalarına neden oldu.

Kahramanlığa soyunan bu milletvekili daha sonra kameralar karşısına geçerek, özrü kabahatinden büyük cinsinden açıklama yaptı; “Bir kere o çekiç tahta, metal değil. Ben Karadenizliyim kardeşim, kavgadan korkmam. Evet, dört beş yumruk da attım, gerekirse bir o kadar daha atarım…”

Tarafsız ve uzlaştırıcı olması gereken Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İç Güvenlik Yasası için Elazığ’dan ’’Öylede çıkacak, böylede çıkacak’’ diyerek tartışmalara katılması ortamı iyice gerdi.

Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere başbakanın, AKP’li milletvekillerinin her Allah’ın günü istisnasız biçimde buna benzer açıklamalarda ve çatışmalarda bulunması toplumu yoruldu.

Örnek alınan kişi ve guruplar ne yazık ki şiddeti besler duruma geldi.

Bu salgın sokaklara, okullara yansıdı hatta evlerimizin ta içerisine girdi.

Kadın cinayetlerinin yaşanmadığı tek bir gün yok.

Şiddet, kutuplaşma, üniversite yerleşkelerimize de sıçradı ve hayatının daha baharında iken Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu aramızdan aldı.

Bizi yönetenleri örnek alan yurdum insanı, şiddet sonrası durumlarda bile artık en ufak pişmanlık göstergesinde dahi bulunmuyor.

İçindeki tüm kin kırıntılarını, objektiflere bakarak yüzsüzce kusuyor adeta!

Görebilen gözlerde AKP’nin ’’Yeni Türkiye(! )’’’sinin fotoğrafı biraz daha netleşiyor şüphesiz.

AKP çıkarılmaya çalıştığı İç Güvenlik Yasası ile insanımızın hak ve özgürlüklerini kısıtlayacak, muhalefet olanların kafasını tahtadan yâda metalden fark etmez çekiçle kıracak.

Umarım AKP iktidarının bu yasaları kullanmaya fırsatı kalmaz, haziran ayından sonra eski iktidar olarak arşivlerde fotoğraf olarak yerini alır... 

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2015, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128